Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TEİAŞ ve EÜAŞ İşçileri Yüksek Gerilim Tazminatı İstiyor
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEİAŞ ve EÜAŞ İşçileri Yüksek Gerilim Tazminatı İstiyor

TEİAŞ ve EÜAŞ İşçileri Yüksek Gerilim Tazminatı İstiyor
TEİAŞ, EÜAŞ ve TEDAŞ işçileri, Yüksek Gerilim ilave ödemesinin ayrım yapılmaksızın kendilerine de ödenmesini istiyorlar.
26.03.2017 / 13:03

Enerjimagazin-Ölümle burun buruna çalışan Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) ve Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) işçileri, Yüksek Gerilim ilave ödemesinin ayrım yapılmaksızın kendilerine de ödenmesini istiyorlar.


TEİAŞ ve EÜAŞ Genel Müdürlüklerinin açık ve kapalı şalt merkezleri ile enerji nakil hatlarının tesisi, bakımı, kontrolü hizmetlerinde ve yüksek gerilim altında fiilen çalışan kamu görevlilerine (işçiler hariç) çalıştıkları her bir gün için 15 TL Yüksek gerilim ilave ücreti ödeniyor.


TEİAŞ, EÜAŞ ve TEDAŞ’ta Yüksek gerilim ilave ücreti uygulaması 1 Ocak 2016’dan itibaren hayata geçti. TEİAŞ, EÜAŞ ve TEDAŞ Genel Müdürlüklerinin açık ve kapalı şalt merkezleri ile enerji nakil hatlarının tesisi, bakımı, kontrolü hizmetlerinde ve yüksek gerilim altında fiilen çalışan işçiler ise yüksek gerilim ek ücreti alamıyorlar.


www.enerjimagazin.com'a konuşan işçiler, Yüksek Gerilim ilave ödemesinin kendilerine de ayrım yapılmaksızın ödenmesi gerektiğini savunuyorlar. Yüksek gerilim altında ölümle burun buruna çalışan işçiler, bağlı bulundukları sendikaların da bu adaletsizliğin giderilmesi için harekete geçmesini istiyorlar.


İşçilerin açıklamaları şu şekilde: “Görev yapmakta olduğumuz şalt sahasında yüksek gerilim altında fiilen çalışıyor ve yüksek gerilime maruz kalıyoruz. Yüksek gerilim altında manevra yapıyoruz. Ölümle burun buruna yüksek risk altında çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz görev gereği sıfır hata ile çalışmak zorundayız. Biz işçiler hariç diğer kamu görevlileri yüksek gerilim tazminatını alıyorlar. Üyesi bulunduğumuz Tes-İş sendikası ile EÜAŞ ve TEİAŞ işyerlerinin toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. Biz EÜAŞ ve TEİAŞ çalışanları olarak, Mühendislere ödenen Yüksek Gerilim ilave ödemesinin bizlere de ayrım yapılmaksızın ödenmesini talep ediyoruz.


İsteklerimizi Üyesi bulunduğumuz Tes-İş Sendikası’na da ilettik. BizTEİAŞ ve EÜAŞ Genel Müdürlüklerinin açık ve kapalı şalt merkezleri ile enerji nakil hatlarının tesisi, bakımı, kontrolü hizmetlerinde ve yüksek gerilim altında fiilen çalışanlar olarak www.enerjimagazin.com aracılığıyla konuyla ilişkili tüm tarafları haklı taleplerimiz karşısında duyarlı olmaya çağırıyoruz”


Bu haber toplam 5707 defa okundu


YAZARLAR