Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ÇEDAŞ 59 İşletme Binasının Işıklarını Söndürecek
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇEDAŞ 59 İşletme Binasının Işıklarını Söndürecek

ÇEDAŞ 59 İşletme Binasının Işıklarını Söndürecek
ÇEDAŞ, iklim değişikliği eylemine ışıklarını söndürerek destek oluyor
25.03.2017 / 10:11

Enerjimagazin-Sivas, Tokat ve Yozgat’ta 920 bin aboneye kaliteli ve kesintisiz enerji götüren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş (ÇEDAŞ), küresel iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için gerçekleştirilen “Dünya Saati” etkinliğine 59 işletme binasının ışıklarını söndürerek destek verecek. ÇEDAŞ, 25 Mart Cumartesi akşamı saat 20.30 ile 21.30 arasında tüm dünyayla eşzamanlı olarak tüm binalarının ışıklarını söndürüyor.


2007 yılında Avusturalya’da başlayan ve bu yıl 10’uncu kez düzenlenen etkinlik, Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından kısa sürede 7 kıtada 150’nin üzerinde ülkeye yayıldı. Kentleri ve ülkeleri temsil eden anıtsal yapılar başta olmak üzere her kentte binlerce bina bu eyleme katılıyor. Bu yıl dünyada iklim değişikliğinden en çok etkilenecek yerlerden biri olan Akdeniz Havzası’na dikkat çekmek için tüm dünyada Dünya Saati etkinliklerini düzenliyor. WWF, proje kapsamında son dört yıl boyunca iklim değişikliğinin Toros Dağları üzerindeki Konya Orman Bölge Müdürlüğü ormanları üzerindeki olası etkilerini inceleyerek önlemler geliştirdi.


Geçtiğimiz yıllarda; İstanbul’da Boğaziçi Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Beylerbeyi Sarayı, Küçüksu Kasrı, Dolmabahçe Sarayı ve Saat Kulesi, Sultanahmet Cami ve Ortaköy Camii gibi anıtsal yapılar; İzmir Saat Kulesi, valilikler, belediyeler ve kurumlar bu etkinliğe katılmıştı.


Bu haber toplam 1603 defa okundu


YAZARLAR