Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - YEDAŞ İle TES-İŞ Arasında Toplu İş Sözleşmesini İmzalandı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YEDAŞ İle TES-İŞ Arasında Toplu İş Sözleşmesini İmzalandı

YEDAŞ İle TES-İŞ Arasında Toplu İş Sözleşmesini İmzalandı
YEDAŞ ile TES-İŞ arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı.
20.03.2017 / 23:10

Enerjimagazin-Samsun, Ordu, Çorum, Amasya, Sinop illerinde hizmet veren Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş (YEDAŞ) ile Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Taraflar, 1 Nisan 2016–31 Mart 2018 yılları arasında geçerli olacak toplu iş sözleşmesini, 22 Şubat 2017 tarihinde imzaladılar.


YEDAŞ Çalışanlarının Güvence Altındaki Hakları TES-İŞ ile Güçleniyor


YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk, Hukuk Müşaviri Murat Çetinkaya, İnsan Kaynakları Müdürü Kerim Açıkalın; TES-İŞ Şube Başkanı Nakif Yılmaz, Şube Sekreteri Gökay Özdal’ın katılımlarıyla gerçekleşen imza töreninde YEDAŞ çalışanlarının huzurlu bir ortamda ve güven içerisinde çalışmalarını sürdürmelerinin hedeflendiği vurgulandı.


1 Nisan 2016 – 31 Mart 2018 yılları arasında geçerli olacak sözleşmenin 117 maddeden oluştuğunu ifade eden Genel Müdür Rıdvan Aktürk, “Çalışanlarımızı en önemli paydaşlarımız arasında görüyoruz ve onların mutluluğunu önemsiyoruz. Koşulsuz müşteri memnuniyetinin de yüksek çalışan memnuniyeti ile sağlanabileceğini düşünüyoruz. Bu bağlamda çalışanlarımızın profesyonel ve kişisel gelişimlerini sağlayacak, potansiyellerini tam olarak ortaya çıkaracak bir iş ortamı sağlamaya dikkat ediyoruz. Kuruma ve topluma değer üretme hedefimizi paylaştığını memnuniyetle müşahede ettiğimiz TES-İŞ ile karşılıklı mutabık kalınmış maddelerden oluşan toplu iş sözleşmesini imzaladık, hayırlı olmasını dilerim.” dedi


Üretmek, Kazanmak ve Kazandırmayı İlke Edindik


İmza töreninde konuşan TES-İŞ Şube Başkanı Nakif Yılmaz’da, “Faaliyet sahamız içerisinde başarılı çalışmaları ile adından söz ettiren YEDAŞ ve çalışanlarının sendikalı olma yolundaki ortak mutabakatla kaliteyi ve verimliliği artıracak iş kazalarının yaşanmadığı, karşılıklı saygı ve anlayış içerisinde kurumun ve çalışma hayatının Ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmasında rol oynayacaktır. Üretmek, Kazanmak ve Kazandırmayı İlke Edinerek herkesin refahını düşünürken bir taraftan toplumsal faydayı kalkındıracak, verimlilik ve kalite doğrultusunda hareket eden, rotasını belirlemiş bir sendikal anlayış içerisinde sağlam adımlar atılacağını düşünüyor ve bu konuda Kurumun yetkililerine konu hakkındaki hassasiyeti, pozitif yaklaşımları için teşekkür ediyorum. Sözleşmenin tüm taraflara hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.


Bu haber toplam 4011 defa okundu
YORUMLAR
mustafa şen: 
"zam oranı ?"
yedaşın aldığı zam oranı yüzde kaç ? neden açıklanmıyor ?
30.03.2017 / 10:42


YAZARLAR