Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - İlhanlı Enerji'den İstihdam Seferberliğe Tam Destek
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İlhanlı Enerji'den İstihdam Seferberliğe Tam Destek

İlhanlı Enerji'den İstihdam Seferberliğe Tam Destek
Ekonomik Seferberliğe Destek Veren İlhanlı Enerji'den 100 Kişiye İstihdam İmkanı
20.03.2017 / 23:10

Enerjimagazin-Türkiye'nin önemli gruplarından biri olan İlhanlı Grubu, güçlü alt yapısı ile enerji sektöründe de hızla yükseliyor. Grup bünyesinde yer alan İlhanlı Enerji, yenilenebilir enerji kaynaklarının değerlendirilmesi sürecinde yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Başlatılan ekonomik seferberliğe de destek veren firma, inşaatı devam eden ve yeni başlayacak yatırımlarında, 100 kişiye daha istihdam sağlayacak.


Kurulduğu 1997 yılından bu yana yer aldığı hizmet ve enerji sektöründe faaliyet gösteren İlhanlı Grubu, istikrarlı gelişimini sürdürüyor. Enerji, bilişim ve inşaat ana iş kollarında yurt içinde ve yurt dışında başarılı çalışmalara imza atan grup şirketlerinden biri de İlhanlı Enerji. Kurulu gücünün tamamı yenilenebilir enerji kaynaklarından oluşan İlhanlı Enerji, Türkiye’nin yenilenebilir enerji kaynaklarının değerlendirilmesi sürecinde, yatırımlarıyla önemli bir rol üstleniyor. Güçlü alt yapısı ile enerji yatırımında bulunan firmalar ile çözüm ortaklıkları bulunan firma, ülkemizin yaşadığı zorlu dönemin üstesinden gelmek için başlatılan ekonomik seferberliğe de, yatırımları ve yarattığı istihdam imkanıyla destek olmayı hedefliyor.


100 kişiye istihdam imkanı


Türkiye, son 10 yılda ekonomik büyümeye paralel olarak dünyanın en hızlı büyüyen enerji piyasalarından biri haline geldi. 2017 yılında en çok istihdamın beklendiği sektör enerji sektörü. Özelleştirme ile rekabetçi bir yapı içinde büyümesi sağlanan enerji sektöründe, İlhanlı Enerji de gelecek odaklı vizyonu ile yer alıyor. 2003 yılından bu yana enerji sektöründe uzman İlhanlı Enerji, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde yer alan enerji santralleri ile ülkenin elektrik üretimine katkı sağlıyor. Sektörün güçlü firması, ülkemizin kalkınmasına hem ekonomik hem de çevresel katkı sağlamak misyonu ile faaliyetlerini sürdürüyor. Bu anlayış doğrultusunda; ülkemizde üretim yapan tedarikçi firmalar ile çalışmayı ilke edinen eden firma, santral çalışanlarını da santrallerin bulunduğu bölgeden istihdam etmeyi tercih ediyor. Böylece, bölgesel kalkınmaya da katkı sağlayarak yaşam standartlarının yükselmesini sağlamayı amaçlıyor. Bugün itibariyle bünyesinde 230 kişi istihdam eden İlhanlı Enerji; inşaatı devam eden ve başlayacak olan enerji yatırımları kapsamında 100 kişiye daha istihdam sağlayacak.


Kurumsal yönetim ilkelerini uzun vadeli ve kalıcı başarının bir gereği olarak gören ve uygulayan İlhanlı Grubu'nun temel ilkelerinden biri de; çalışanları ile uzun vadeli ve güvene dayalı ilişkiler kurmak. Grup; iş süreçlerine enerji, dürüstlük, tecrübe ve değer katan ekibi ile güç birliği yaparak hedeflerine emin adımlarla ilerliyor.


Türkiye'nin elektrik ihtiyacına büyük katkı


Yatırımı tamamlanan, inşaatı devam eden ve lisans çalışmaları süren toplam 254 MW kapasiteli hidroelektrik santral projelerinin sahibi olan İlhanlı Enerji; enerji sektörünün hızla yükselen firmaları arasında yerini alıyor. Yatırımlarıyla dikkat çeken firma, inşaatı devam eden toplam yaklaşık 189 MW kurulu güçteki hidroelektrik tesisleri yakın dönemde devreye almayı hedefliyor. Tüm projelerin tamamlanması ile birlikte; yılda 900 milyon kWh üretilecek güvenilir, temiz, yenilenebilir, kaliteli elektrik enerjisi, Türkiye'nin elektrik ihtiyacına büyük ölçüde katkı sağlayacak.


İlhanlı Enerji, önümüzdeki dönemde de yatırımlarına devam ederek sektörün büyümesine ve ülke ekonomisinin gelişimine destek olmaya devam etmeyi amaçlıyor.


Bu haber toplam 1791 defa okundu


YAZARLAR