Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TEİAŞ, EÜAŞ, ve TTK'ya Ait Kadrolarda Düzenleme
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEİAŞ, EÜAŞ, ve TTK'ya Ait Kadrolarda Düzenleme

TEİAŞ, EÜAŞ, ve TTK'ya Ait Kadrolarda Düzenleme
Bakanlar Kurulu, EÜAŞ, TEİAŞ ve TTK'ya ait bazı kadro ve pozisyonların iptaline ve yeni kadroların ihdas edilmesine karar verdi.
20.03.2017 / 23:08

Enerjimagazin-Bakanlar Kurulu, Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ), Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) ve Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü (TTK) nın Merkez ve Taşra teşkilatlarına ait bazı kadro, unvan ve pozisyonların iptaline, yeni kadro, unvan ve pozisyonların ihdas edilmesine karar verdi.


“Bazı Kamu İktisadi Teşebbüslerine Ait Kadro ve Pozisyonların İptal ve İhdası Hakkındaki Bakanlar Kurulu Kararı” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.


Buna göre; Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Merkez Teşkilatı için 3 adet Müfettiş Yardımcılığı kadrosu ihdas edildi.


TEİAŞ’ın Taşra Teşkilatında bulunan 1 adet Teknisyen ve 8 adet Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonları iptal edilirken, 1 adet Mimar ve 5 adet Mühendis pozisyonu ihdas edildi.


Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatı için 10 adet Mühendis pozisyonu ihdas edilirken; 5 adet Koruma ve Güvenlik Grup Şefliği ve 10 adet Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonları iptal edildi.


Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatında bulunan 1 adet İş Güvenliği Daire Başkanlığı, 1 adet Müşavir unvanı iptal edilirken; 1 adet Daire Başkanlığı unvanı ihdas edildi.


TTK’nın Merkez Teşkilatında bulunan 1 Şoför ve 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu iptal edilirken, 2 Mühendis pozisyonu ihdas edildi.


Kurumun taşra teşkilatında bulunan 1 adet Koruma ve Güvenlik Amir Yardımcılığı, 3 adet Koruma ve Güvenlik Grup Şefliği ve 22 adet Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonları iptal edilirken; 4 adet Memur, 4 adet Mühendis, 1 adet Tekniker, 1 adet Koruma ve Güvenlik Amir Yardımcılığı, 3 adet Koruma ve Güvenlik Grup Şefliği ve 18 adet Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu ihdas edildi.


Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararında;


“Bazı kamu iktisadi teşebbüslerine ait;


1- Ekli (I) sayılı listede yer alan kadrolardan (A) sütununda belirtilenlerin iptali ile (B) sütununda gösterilen kadroların ihdası ve 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin ilgili bölümlerinde değişiklik yapılması,


2- Ekli (II) sayılı listede yer alan pozisyonlardan (A) sütununda belirtilenlerin iptali ile (B) sütununda gösterilen pozisyonların ihdası ve (II) sayılı cetvelin ilgili bölümlerinde değişiklik yapılması;


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 27.01.2017 tarihli ve 533 sayılı yazısı üzerine, 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 4 üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 06.02.2017 tarihinde kararlaştırılmıştır” denildi.Bu haber toplam 9064 defa okundu
YORUMLAR
Ersan Türk: 
"Bir bakınız"
Kamuda işçi statüsünde çalısipta değerlendirilmesi gereken çalışanlarda var.Gerçekten devletine ve ülkesine değer katmaya çalışan larda varYalnızca istihdam yaramaya yönemli calismalardan ziade kamudaki cAlişan diger calısanların performansi da değerlendirilsin daha açığı sanatkar insanlarada değer verilsin.Asgari üCrete kamudaki çalısanlar var.
11.03.2017 / 11:28


YAZARLAR