Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Şanlıurfa HES'in Devri Gerçekleşti
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Şanlıurfa HES'in Devri Gerçekleşti

Şanlıurfa HES'in Devri Gerçekleşti
EÜAŞ'a ait Şanlıurfa HES'in İşletme Hakkı Devir Sözleşmesi imzalandı.
09.03.2017 / 09:48

Enerjimagazin-Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ)’ye ait 51 megavat kurulu güce sahip Şanlıurfa Hidroelektrik Santrali’nin “İşletme Hakkı Devir Sözleşmesi” ihaleyi kazanan Rönesans Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş’nin grup şirketlerinden olan Alaçam Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı arasında imzalandı.


Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan (ÖİB), yapılan açıklamada; “Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ)’ye ait Şanlıurfa Hidroelektrik Santrali ile bu Santral tarafından kullanılan taşınmazların “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemiyle özelleştirilmesine ilişkin olarak;  bahsi geçen Santral ve taşınmazların 247.500.000 TL bedelle ÖYK tarafından işletme hakkının verilmesine karar verilen Teklif Sahibinin grup şirketi Alaçam Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş.(İşletici)’ye devredilmesine  ilişkin İşletme Hakkı Devir Sözleşmesi, İdaremiz ve EÜAŞ ile İşletici arasında  01.03.2017 tarihinde imzalanmıştır” denildi.


Bu haber toplam 2889 defa okundu


YAZARLAR