Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ELDER'den Elektrik Piyasalarında Regülasyon Eğitimi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ELDER'den Elektrik Piyasalarında Regülasyon Eğitimi

ELDER'den Elektrik Piyasalarında Regülasyon Eğitimi
ELDER, Elektrik Piyasalarında Regülasyon Eğitimi düzenliyor.
06.03.2017 / 08:14

Enerjimagazin-Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER), elektrik piyasalarının regülasyonunda uygulanan temel yöntemler, tarife metodolojilerinin temel mantığı ve uygulamada görülen sorunları ele almak amacıyla “Elektrik Piyasalarında Regülasyon Eğitimi” düzenliyor.


Eğitim programı, 17–18 Mart 2017 tarihlerinde Ankara Meyra Palace Hotel'de gerçekleştirilecek.


Eğitim, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, İktisat bölümü öğretim üyesi, Prof. Dr. Fuat Oğuz tarafından verilecek. Oğuz, regülasyon ekonomisi alanında yirmi yılı aşkın bir tecrübeye sahip ve regülasyon teorisi ve kurumları, tarife modelleri ve regülatif süreçler konusunda çalışıyor. Oğuz, özellikle enerji ve telekomünikasyon alanlarında uzmanlığa sahip.


Başlangıç düzeyinde bir eğitim olarak tasarlanan Programda; “Regülasyonun Teorik ve Pratik Nedenleri, Ekonomik Regülasyon Teorileri: Tarihçe ve Evrim, Regülasyon Modelleri,  Fiyat Tavanı, Gelir Tavanı, Dünya Uygulamaları, Tarife Modelinin Genel Özellikleri, Türkiye Uygulaması, Özelleştirme Süreci ve Sorunlar, Tarife Modeli, EPDK Uygulaması, Verimlilik ve Etkinlik, WACC ve Hesaplaması, Yatırım Gereksinimi Hesaplanması ve Mevcut ve Potansiyel Sorunlar” gibi konular ele alınacak.


Kayıt başvurularının en geç 03 Mart 2017 tarihine kadar lale.yilmaz@elder.org.tr adresine bildirilmesi gerekiyor.


Eğitime katılmak isteyen katılımcıların 1.650,00 TL+ KDV ödemeleri gerekiyor.


Katılım ücretine eğitim bedeli, kahve molaları ve öğle yemekleri, yaka kartı, eğitim notları ve katılım sertifikası dahil olup konaklama hariç olacak. Konaklama hizmeti almak isteyen katılımcıların 0312 266 25 00 nolu telefondan rezervasyon departmanı ile görüşerek ELDER grubu olduğu belirtilerek indirimli fiyattan yararlanabilecekler.Bu haber toplam 1888 defa okundu


YAZARLAR