Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Nevzat Şatıroğlu EÜAŞ Genel Müdürlüğüne Asaleten Atandı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Nevzat Şatıroğlu EÜAŞ Genel Müdürlüğüne Asaleten Atandı

Nevzat Şatıroğlu EÜAŞ Genel Müdürlüğüne Asaleten Atandı
Nevzat Şatıroğlu, EÜAŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine asaleten atandı.
06.03.2017 / 08:13

Enerjimagazin-Nevzat Şatıroğlu, Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine  asaleten atandı.


Geçtiğimiz Kasım ayında Emekli olan Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) Genel Müdürü Halil ALIŞ’ın yerine vekaleten atanan Nevzat Şatıroğlu’nun bu göreve asaleten atanmasına ilişkin kararname Resmi Gazete’de yayımlandı.


Buna göre Şatıroğlu, açık bulunan 1’inci derece kadrolu ve +6400 ek göstergeli Elektrik Üretim A.Ş Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına asaleten atandı.


Nevzat ŞATIROĞLU, İ.T.Ü Müh. Fak. Mak. Müh. lisans ve Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisans (MBA) programını tamamladı.


Cumhurbaşkanımız Sayın R. Tayyip ERDOĞAN'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı döneminde Türkiye'nin en büyük doğalgaz dağıtım şirketi olan İGDAŞ'ta Bölge Müdürlüğü, Teknik İşler ve Onarım Müdürlüğü ve Kalite Güvence Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 1994-2002 yılları arasında görev yaptığı bu dönemde İGDAŞ'ta Hedeflerle Yönetim, Kalite Yönetim Sisteminin Kurulması, Maliyet Esaslı Çalışma ve İşletme Personelinin Eğitimi faaliyetlerine öncülük etti.


Doğalgaz piyasasının serbestleşmesinden sonra Kalyon Şirketler Grubu bünyesinde yer alan İnegöl Doğalgaz Dağıtım A.Ş.'de (İNGAZ) Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, yine aynı grup içindeki Kalen Enerji Elektrik Üretim A.Ş.'de Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuş olup, bu süreçte HES Yatırımları, Elektrik Üretimi, Doğalgaz Dağıtımı ve Ticareti, Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Dayalı Enerji Santrali İş Geliştirme, Yerli Kömüre Dayalı TS İş Geliştirme Projeleri üzerinde çalıştı.


Son olarak Türkiye'de ilk kez yapılan FSRU (Yüzer Depolama ve Gazlaştırma Üniteleri) Projesinde Direktör olarak görev aldı.


İstanbul'da doğan ve aslen Sivaslı olan ŞATIROĞLU, evli ve 2 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.


Nevzat ŞATIROĞLU 4 Kasım 2016 tarihli ve 29878 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan 3'lü Kararname ile Enerji Bakanlığına Müşavir olarak, 07.11.2016 tarih ve 2740 sayılı Olur ile EÜAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Vekâleten atandı.


Bu haber toplam 4829 defa okundu


YAZARLAR