Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - KCETAŞ 90. Yaşını Kutluyor
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KCETAŞ 90. Yaşını Kutluyor

KCETAŞ 90. Yaşını Kutluyor
KCETAŞ 90. Yılını düzenlenen etkinliklerle kutluyor.
13.02.2017 / 22:20

Enerjimagazin-Kayseri ve Civarı Elektrik Türk A.Ş (KCETAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çelik’in davetiyle Radisson Blu Otel'de düzenlenen kutlama etkinlik; “Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Şirketin eski Genel Müdürlerinden Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik”in katılımıyla gerçekleşti.


Programa ayrıca, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, Kurum Kuruluş Müdürleri ve davetliler katıldı. Programda KCETAŞ’ın 90. yıl dönümü pasta kesilerek kutlandı. Resepsiyonun ardından düzenlenen yemekte şirketin en eski çalışanına ve 90 yıldır şirkete emeği geçenlere plaket takdim edildi.
Programda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ülke ekonomisi çarklarının özel sektör tarafından döndürülmesi gerektiğini söyleyerek, “Bugün Kayseri’de kendimizi evimizde hissettik ve rahattık. Kayseri Elektrik Civarı Elektrik Türk A.Ş’nin 90. yılı kutlu olsun. Tabi Türkiye’nin ilk özel enerji dağıtım şirketi olması gerçekten önemli. Bizim sürekli olarak AK Parti iktidarı olarak dile getirdiğimiz ekonominin çarklarının özel sektör tarafından döndürülmesi gerekir. Ama şunu bilmemiz lazım, AK Parti iktidarından sonra özel sektörün teşvik edilmesi en önemli politikalarından bir tanesiydi. Gençlerin ve ailelerin devlette işe girme konusunda çabalarının ve gidişatının olduğunu görüyoruz. Bazen diyorlar ki siz iktidardasınız, yapın. Yapıyoruz. Bugünkü araştırma ve geliştirme oranlarına baktığımız zaman 15 sene önceki oranlara göre çok büyük mesafe kat ettiğimizi görüyoruz. Ama yetmez” ifadelerini kullandı.


Görüntünün olası içeriği: 1 kişi


Anayasa değişikliği konusuna da değinen Bakan Kılıç, milletin kararına saygılı olduklarını ifade ederek, “Meclisten anayasa değişikliği paketini hızlı bir şekilde geçirdik. İnşallah önümüzdeki dönem içerisinde aynı hız ve şeffaf bir şekilde ülkemizin geleceğini yönlendirecek olan bu anayasa değişikliğini vatandaşın onayına sunacağız, vatandaşın kararı da başımızın üstüne. Dolayısıyla yerli ve milli olan politikaların ülkemizin önünü açacağına inanıyoruz” dedi.
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yazı


Programda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ise, muhalefete yüklenerek doğru bildikleri yolda ilerleyeceklerini söyledi. Özhaseki, “Nükleer başlı başına bir iş. İki yerde bir karar aldık, başlıyoruz. Herkes nükleere karşı oldu, özellikle bizim ana muhalefet. İyi de dünyada 450 tane nükleer tesis var. Niye Türkiye’de karşı çıkıyorsunuz bu işe? Yerli kömürü değerlendirelim dedik, ana muhalefet kızıyor. Dünya kömürden vaz mı geçmiş? Avrupa Birliğinin ortasında Polonya’nın elektriğinin yüzde 70’i kömürden üretiliyor. Tamam haklılar. Geriye iki yol kaldı. Ya hiç elektrik kullanmayacağız ya da dışa bağımlı olacağız. Bu coğrafyada dışa bağımlı olmanın ve aynı zamanda güçlü olmamanın neler getireceğini herkes düşünebilir. O halde kim ne derse desin doğru bildiğimiz yolda ilerleyeceğiz. Dışarıdan iki kişi laf söylüyor diye projelerden vazgeçilmez. Bu ülkeye borcumuz var, çalışmalıyız ki güçlü olalım” şeklinde konuştu.


Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar

KCETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çelik ise “Türkiye’de milli enerjinin temel taşlarından olan Kayseri ve Civarı Elektrik Türk A.Ş'nin 90’ıncı yılı nedeniyle düzenlenen toplantıya katıldık. 90 yıllık bir mazi şirketler için öyle kolay kolay ulaşılabilecek bir unvan değil. Defalarca krizlerin yaşandığı ülkemizde ayakta durarak birbirini ardına başarı hikayesi yazmıştır. KCETAŞ günümüze kadar yaptığı önemli çalışmalarla ülkemizdeki 21 dağıtım şirketinin gözbebeği oldu.


Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, sahnede ve iç mekan


KCETAŞ İlk Scada sistemi, ilk geçici vezne, ilk ISO Kalite Belgeli Dağıtım Şirketi ve ilk çağrı merkezi kuran, ve alanında ilkleri yapan bir kurum olmuştur. Enerji üretiminin yanı sıra dağıtım ve pazarlama konusunda da önemli çalışmalar yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde Kayseri’nin, enerjinin üç ayağı olan üretim, pazarlama ve dağıtım alanlarında çok daha etkin olacağını belirtmek istiyorum. Görüldüğü üzere enerji alanında pek çok önemli çalışmalar yaptık; ama işimiz bitmedi. Yeni hedefler belirleyerek bu hedeflere ulaşmak için aynı hızla çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. ajanslar


Bu haber toplam 1921 defa okundu


YAZARLAR