Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Bakanı Albayrak Akkuyu Nükleer Santrali İnşaatını İnceledi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Bakanı Albayrak Akkuyu Nükleer Santrali İnşaatını İnceledi

Enerji Bakanı Albayrak Akkuyu Nükleer Santrali İnşaatını İnceledi
Bakan Albayrak, “Akkuyu NGS'yi, İnşallah 2023'te hizmete almayı hedefliyoruz” dedi.
06.02.2017 / 17:05

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, “Akkuyu NGS'yi, İnşallah 2023'te hizmete almayı hedefliyoruz” dedi.


Twitter hesabından Akkuyu Nükleer Santrali inşa çalışmalarını yerinde incelediğini ve Akkuyu’nun,"3+" teknolojiyle alanında en ileri güvenlik standartlarına sahip olacağını belirten Albayrak, “Türkiye'nin 60 yıllık Nükleer rüyasının ilk somut sonucu olan Akkuyu Nükleer Santrali inşa çalışmalarını yerinde inceledik. Nükleer teknoloji transferi açısından stratejik öneme sahip Akkuyu,"3+" teknolojiyle alanında en ileri güvenlik standartlarına sahip olacak.
Cumhuriyet tarihimizin en büyük yatırımı olan Akkuyu Nükleer Santrali, sadece Türkiye'nin elektrik üretim kapasitesini ileri taşımayacak.  Türkiye; nükleer tıptan sanayiye, uzay teknolojisinden tarıma, çok geniş yelpazede barışçıl nükleer ürün geliştirme kapasitesine de erişecek.
Türkiye'ye, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefinde güç katacak Akkuyu NGS'yi, İnşallah 2023'te hizmete almayı hedefliyoruz” dedi.


Bu haber toplam 1854 defa okundu


YAZARLAR