Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Sektörünün Başarılı İsmi Abdullah ATALAY, TEİAŞ Genel Müdürlüğü Görevine Getirildi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Sektörünün Başarılı İsmi Abdullah ATALAY, TEİAŞ Genel Müdürlüğü Görevine Getirildi

Enerji Sektörünün Başarılı İsmi Abdullah ATALAY, TEİAŞ Genel Müdürlüğü Görevine Getirildi
Abdullah ATALAY, Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü görevine getirildi.
12.02.2017 / 02:49

Enerjimagazin-Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) eski Genel Müdürü, CLK Enerji Dağıtım Şirketleri Genel Koordinatörü ve ELDER Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah ATALAY, Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü görevine getirildi.


www.enerjimagazin.com un edindiği bilgiye göre, TEİAŞ Genel Müdürlüğü görevine getirilen Abdullah ATALAY, bugün itibariyle görevine başlayacak.Enerji sektöründe geçen yöneticilik hayatı başarılarla dolu olan ATALAY, 1965 yılında Ağrı’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Ağrı’da tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu.


1991 yılında Türkiye Elektrik Kurumu’nda mühendis olarak işe başladı. Mardin, Van, Ağrı İllerinde; mühendis, başmühendis, şube müdürü ve il müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2003 yılında İzmir Bölge Müdürü olarak atandı.


2005-2008 yılları arasında TEDAŞ Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2008’den bu yana Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. 4 dağıtım şirketinin denetim kurulu üyeliği, yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığını yaptı.


Dünya Bankası ve Avrupa Yatırım Bankası kredileriyle Türkiye Elektrik Şebekesi Rehabilitasyonu Projelerini yönetti. Türkiye’de ilk defa Ankara ve Konya illerinin SCADA ihale sürecini yönetti. CLK Enerji bünyesinde Dağıtım Şirketleri Genel Koordinatörü olarak görev yapmaktaydı.


www.enerjimagazin.com ailesi olarak Sayın Abdullah ATALAY'a yeni görevinde başarılar dileriz.


Bu haber toplam 13895 defa okundu
YORUMLAR
Şahin Birlikler: 
"Doğru Karar"
Sorunlara yaklaşımı çözüm odaklı günümüz bilgi ve becerilerine sahip TEİAŞ'ı ileri götürebilecek değerli bir insan Cenabı ALLAH hayırlı kılsın inşallah...
06.02.2017 / 15:28
Ahmet Gürgen: 
"Adam Gibi Adam"
Sayın Abdullah Atalay, Allah hayırlı uğurlu etsin. Bu memleketin sizin gibi adamlara "adam gibi adamlara" ihtiyacı var.
03.02.2017 / 00:00


YAZARLAR