Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - CLK Enerji Genel Koordinatörü Abdullah ATALAY'dan Hodri Meydan
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CLK Enerji Genel Koordinatörü Abdullah ATALAY'dan Hodri Meydan

CLK Enerji Genel Koordinatörü Abdullah ATALAY'dan Hodri Meydan
Abdullah ATALAY, Yenişafak Gazetesi’nde yer alan hakkındaki iddialara sert tepki gösterdi.
03.02.2017 / 09:46

Enerjimagazin-CLK Holding Genel Koordinatörü Abdullah ATALAY, Yenişafak Gazetesi’nde yer alan "Abdullah Atalay Hakkında FETÖ İddiaları" başlıklı habere sert tepki gösterdi.


Enerji sektöründe geçen yöneticilik hayatı başarılarla dolu olan CLK Holding Genel Koordinatörü ve ELDER Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah ATALAY, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "CLK Holding ortaklığının girişimleriyle ile üst düzey bir göreve getirileceğinin" iddia edildiği ve hakkında bazı iddiaların yer aldığı habere sert tepki gösterdi. ATALAY, “6 senedir yaptıkları bütün haberlere tekzip verildiği halde iftira atmaya devam ettiler” dedi.


Haberin yer aldığı Yeni Şafak Gazetesine hodri meydan diyen ATALAY, Gazete’nin Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül’ü hakkındaki iddiaları ispat için bir televizyon programında tartışmaya davet etti.


ATALAY, hakkında yapılan olumsuz haberlerin 3 nedenini de açıkladı


ATALAY hakkında yapılan olumsuz haberlerin en önemli gerekçesinin Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Müdürü olarak görev yaptığı dönemde Gazete sahiplerinin SİSTEM A.Ş üzerinden BEDAŞ Sayaç Okuma İhalesine girdiğini ve yetersiz görüldükleri için söz konusu ihaleyi alamamaları olduğunu ve bu nedenle aleyhte kampanya başlattıklarını belirtti.


ATALAY ikinci gerekçe olarak, “Bir yakınlarının BEDAŞ’a ait lojmandan çıkarılmasını gösterdi. ATALAY, BEDAŞ’ta üst düzey çalışan bir yakınlarının haksız yere 15 yıldan fazla ikamet ettiği lojmandan mahkeme kararı ile çıkartıldı” dedi.


ATALAY’ın üçüncü gerekçesi ise Gazete sahiplerinin firmaları arasında yer alan Şerbet Gıda Turizm Tic. LTD. Şti’ne tutulan bir kaçak kullanım zaptından dolayı şirket ortaklarından Şebnem Albayrak’ın (Kazım Albayrak’ın eşi) havalimanında gözaltına alınması.


Yolsuzluk İftirası


Gazete’de yer alan hakkındaki yolsuzluk iddialarını da cevaplayan ATALAY, “İsmimim yolsuzluğa karıştığı hususu tamamen bir iftiradır. Bu iftirayı atan da Yeni Şafak Gazetesi’nin kendisidir. 25 yıllık meslek hayatım boyunca hiçbir şekilde yolsuzluk ithamına maruz kalmadım. Bu hususta sicilim pırıl pırıldır; en ufak bir soruşturma geçirmiş değilim” dedi.


İşte ATALAY’ın Twitter’de Hakkındaki İddialara Verdiği Yanıtlar:
Bu haber toplam 7195 defa okundu


YAZARLAR