Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Elektrik Santralleri'nde Yüzde 50 Doğalgaz Kısıntısına Gidildi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Elektrik Santralleri'nde Yüzde 50 Doğalgaz Kısıntısına Gidildi

Elektrik Santralleri'nde Yüzde 50 Doğalgaz Kısıntısına Gidildi
Elektrik üreten doğalgaz kombine çevrim santrallerine, 25 Ocak saat 08.00'den itibaren çekiş miktarlarının yüzde 50 kısılması talimatı gönderildi.
27.01.2017 / 18:07

Enerjimagazin- Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) tarafından tüketimin artması olasılığına karşı, elektrik üreten doğalgaz kombine çevrim santrallerine, 25 Ocak saat 08.00'den itibaren çekiş miktarlarının yüzde 50 kısılması talimatı gönderildi.


Sektör yetkililerinden alınan bilgiye göre, bu hafta ortasından itibaren etkili olması beklenen soğuk hava ve kar yağışına bağlı olarak doğalgaz tüketiminin artması olasılığına karşı enerji yönetimince önlem alındı.


Bu kapsamda, doğalgaz kombine çevrim santrallerinin bu sabah 08.00'den itibaren doğalgaz çekiş miktarlarının yarıya indirilmesi istendi. Santrallere bu yönde bir talimat yazısı gönderen BOTAŞ tarafından, söz konusu uygulamanın ikinci bir talimata kadar süreceği de bildirildi.


Doğalgaz santrallerine ocak ayının ilk haftasında da aynı sebeplerle yüzde 50 kısıntı uygulanmıştı. Hürriyet


Bu haber toplam 1203 defa okundu


YAZARLAR