Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Mehmet İslamoğlu AEDAŞ Genel Müdürlüğü'ne Getirildi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Mehmet İslamoğlu AEDAŞ Genel Müdürlüğü'ne Getirildi

Mehmet İslamoğlu AEDAŞ Genel Müdürlüğü'ne Getirildi
AEDAŞ Genel Müdürlüğüne vekaleten BEDAŞ eski Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu getirildi.
26.01.2017 / 23:40

Enerjimagazin-Akdeniz, Çamlıbel ve Boğaziçi bölgelerinin Dağıtım Grubu Koordinatörlüğü ile Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) Genel Müdürlüğüne vekaleten BEDAŞ eski Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu getirildi.


BEDAŞ'ta,Türkiye'ye ilk kez www.enerjimagazin.com'un duyurduğu değişiklik gerçekleşti. BEDAŞ’tan yapılan açıklamaya göre, Nisan 2015’ten bu yana İstanbul Avrupa Yakası’nda 4,8 milyon aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.’de (BEDAŞ) genel müdür olarak görev yapan ve koltuğunu AEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit’e bırakan Mehmet İslamoğlu, CLK Enerji bünyesinde bulunan Akdeniz, Çamlıbel ve Boğaziçi bölgelerinin Dağıtım Grubu Koordinatörlüğü’ne getirildi. İslamoğlu, bir süre vekaleten Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş (AEDAŞ) Genel Müdürlüğü’nü de yürütecek.

1951 yılında Rize Ardeşen’de doğan ve kariyerine 1977 yılında Türkiye Elektrik Kurumu Trabzon Bölge Müdürlüğü’nde iletim şebekelerinde mühendis olarak başlayan Mehmet İslamoğlu, 1984 yılında Rize Elektrik Dağıtım Bölge Müdürü ve 2001 yılında TEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulundu. 2002 yılında BEDAŞ Genel Müdürü olarak kariyerine devam eden İslamoğlu, 2003 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Danışmanı, 2004-2011 yılları arasında da MEDAŞ Yönetim Kurulu Üyesi, Cengiz Holding Enerji Koordinatörü, MEDAŞ, ÇEDAŞ ve UEDAŞ İcra Kurulu üyeliklerini yürüttü.

2011 yılında UEDAŞ Genel Müdürü olan İslamoğlu, Nisan 2015’ten itibaren BEDAŞ Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.


Bu haber toplam 4681 defa okundu


YAZARLAR