Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Halil İbrahim Leventoğlu MEDAŞ'ı İnceledi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Halil İbrahim Leventoğlu MEDAŞ'ı İnceledi

Halil İbrahim Leventoğlu MEDAŞ'ı İnceledi
LEVENTOĞLU: TEDAŞ dağıtım sektörüne 18 milyar liralık yatırım yapacak.
14.01.2017 / 14:38

Enerjimagazin-Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu, Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ) hizmet bölgesinde incelemelerde bulundu.


TEDAŞ Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu, elektrik dağıtım şirketlerinin yatırımlarını ve çalışmalarını denetlemek için Türkiye'yi karış karış gezmeye devam ediyor. LEVENTOĞLU, SEDAŞ ve UEDAŞ’ın ardından Meram EDAŞ hizmet bölgesine giderek MEDAŞ’ın 2016 yılı yatırımları hakkında brifing aldı ve dağıtım şirketinin çalışmalarını yerinde inceledi.


Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ekran ve iç mekan


LEVENTOĞLU, MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş ile birlikte, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i ziyaret ederek bölgedeki enerji yatırımları konusunda görüş alışverişinde bulundu.


Elektrik Dağıtıma 18 Milyar Yatırım

Bölgedeki elektrik yatırımları, talepler ve sorunların değerlendirildiği toplantıda konuşan TEDAŞ Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu, "Türkiye’deki tüm dağıtım şirketlerinin olduğu bölgelere giderek sorunları ve talepleri aldıklarını belirterek, 5 yıllık dönemde TEDAŞ’ın dağıtım sektörüne 18 milyar liralık yatırım yapacağını" söyledi.


Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar


LEVENTOĞLU, "Enerji hatlarının Türkiye şartlarındaki en yoğun hava şartlarına göre tesis edilmesi gerektiğini, buna göre düzenlemeler yaptıklarını belirten Leventoğlu, “2020 yılında arızasız bir Türkiye’ye gidebilmek için çalışmalarımızı el birliği içinde yürüteceğiz. Şehirlerin temel ihtiyaçları ve enerji tedariki anlamında yapılması gereken neler varsa yapacağız” diye konuştu.
http://www.konya.bel.tr/bldfoto/17/bsk/tds_k_1.jpg


Toplantıda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, kalkınmada enerji konusunun son derece önemli olduğunu ifade etti. Konya’nın Karapınar-Karaman arasında çok önemli iki enerji yatırımına ev sahipliği yapacağını kaydeden Başkan Akyürek, “Bir tarafta Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi yatırımının yapılabileceği uygun bir alan, diğer tarafta ise termik santral kurulabilecek, çok yüksek rezervi olan kömür. Bunun Enerji Bakanlığımız tarafından ciddi şekilde takip edildiğini biliyoruz. Bakanımız bizzat geldi, yerinde inceledi, süreç başladı. Sayın Bakanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Konya’nın çok büyük bir alana hitap etiği için çeşitlilik gösterdiğini, yatırımların ona göre yapılması gerektiğini belirten Başkan Akyürek, yoğun kar yağışının ardından elektrik konusunda sıkıntı yaşayan bazı ilçelerin sorunlarının MEDAŞ tarafından çözüleceğini, iletim hatlarının direncinin bölge şartlarına uygun hale getirilmesi konusunda çalışmalar yapıldığını vurguladı. Konya’da elektrik dağıtım şirketi ile işbirliği içinde çalıştıklarını kaydeden Başkan Akyürek, sanayinin ve bölgenin yeni ihtiyaçlarına uygun yatırımlar konusunda planlama yapıldığını ifade etti.
http://www.konya.bel.tr/bldfoto/17/bsk/tds_k_3.jpg


MEDAŞ 270 Milyon Yatırım Yapacak

MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş da, dağıtım şirketi olarak 2017 yılında 220 milyon lirası şebeke yatırımı olmak üzere 270 milyon lira yatırım yapacaklarını, bunun 100 milyon lirasının Konya’ya yapılacağını dile getirdi.
Büyükşehir Belediyesi ile TEDAŞ ve MEDAŞ yöneticilerinin sorunları ve talepleri değerlendirdiği toplantının sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Genel Müdür Halil İbrahim Leventoğlu’na çini sikke hediye etti.


Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, gece, ateş ve açık hava


Leventoğlu Seydişehir'de yaşanan elektrik kesintisi ilgili olarak yaşanan problemleri yerinde incelemek üzere bu ilçeye gitti. LEVENTOĞLU, MEDAŞ ekiplerinin saha çalışmalarına da katıldı. Ajanslar


Bu haber toplam 3914 defa okundu


YAZARLAR