Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Atom Karınca Elektrik Kesintileri Sonrası Sahaya İndi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Atom Karınca Elektrik Kesintileri Sonrası Sahaya İndi

Atom Karınca Elektrik Kesintileri Sonrası Sahaya İndi
TEDAŞ Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu, Türkiye’nin bazı illerinde yaşanan elektrik kesintileri sonrası sahaya indi.
10.01.2017 / 11:49

Enerjimagazin-Atom Karınca lakaplı Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu, Türkiye’nin bazı illerinde yaşanan elektrik kesintileri sonrası UEDAŞ, SEDAŞ hizmet bölgelerinde inceleme ve bazı temaslarda bulundu. Leventoğlu, Elektrik Dağıtım Şirketlerinin yatırımları hakkında brifing aldı. Leventoğlu, ayrıca BEDAŞ ve AYEDAŞ’ta kurulan kriz merkezlerini ziyaret edip arıza onarım ekiplerin saha çalışmalarına eşlik etti.


Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, iç mekan


İlk olarak Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş (SEDAŞ) hizmet bölgesine giden Leventoğlu, SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven ile birlikte Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanını ziyaret etti.


Başkanvekili Şenay Sakal ile görüşen Leventoğlu, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın yaşanan elektrik kesintilerine çok hassasiyetli yaklaştığını belirterek, “Hassasiyetle başta Marmara Bölgesi’ndeki şehirlerimiz olmak üzere diğer şehirlerimizde temaslarda bulunmaya başladık. Sakarya’da 7 kalın hattın 7’sinde de arıza oldu ve çok şükür bu sorunu çok kısa sürede çözdük. Burada 24 saatlik bir programımız var. Sakarya, dağıtım şirketlerinin merkezi olduğu için önemli bir konuma sahip. Buradaki ziyaretimizin ardından SEDAŞ yetkilileri ile görüşeceğiz, değerlendirmelerde bulunacağız. Ardından sahadaki çalışmaları takip edeceğiz” dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyareti sonrası SEDAŞ’a geçerek SEDAŞ yöneticileri ile bir araya gelen Leventoğlu burada yapılan durum değerlendirmesinin ardından sahada devam eden çalışmalara katıldı.


Leventoğlu’nun ikinci durağı Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş (UEDAŞ) oldu. UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe ile bir araya gelen Leventoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi makamında ziyaret ederek, UEDAŞ hizmet bölgesi içerisinde yer alan Bursa’da yaşanan sıkıntıları dinledi.


Ziyarette konuşan TEDAŞ Genel Müdürü Leventoğlu, önümüzdeki dönemde Türkiye genelinde 18 milyar liralık enerji yatırımı planladıklarını hatırlattı. Yapılacak yatırımlarda özellikle arıza sürelerini ortadan kaldırmayı ve elektrik kesintilerinin azaltılmasını hedeflediklerini kaydeden Leventoğlu, enerji hatlarının yer altına alınmasının da planlanan çalışmalar kapsamında bulunduğunu ifade etti. Leventoğlu, Başkan Altepe’ye Bursa için gerekli çalışmaların merkez ve UEDAŞ yoluyla yapılacağı yönünde bilgi verdi.
Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan


Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaptığı konuşmada, Bursa’da enerji konusunda yapılan yatırımlara değindi. Genel olarak hizmetlerden memnun olduklarını fakat sosyal hayatı tehdit eden ve görüntü kirliliği oluşturan düzensiz enerji hatları nedeniyle şehir merkezinde ciddi sıkıntıların yaşandığını dile getiren Başkan Altepe, bu soruna çözüm bulunması gerektiğini ifade etti. Enerji sektöründeki özelleştirmelerin aksaması nedeniyle Bursa’nın yatırımlarda 10 yıl gibi bir zaman kaybı yaşadığını ve sıkıntıların giderilmesi noktasında herhangi bir çalışmanın yapılmadığını söyleyen Başkan Altepe, özelleştirmelerin tamamlandığı, sistemin yeni enerji haritalarına yöneldiği günümüzde bu rezaletin bir an önce son bulması gerektiğini kaydetti. Başkan Altepe, “Yaşanan kayıpları en aza indirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Biz bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşenleri yerine getiriyoruz, yerine getirmeye de hazırız. Beklentimiz TEDAŞ tarafından da özellikle enerji hatları konusundaki sıkıntıların giderilmesi noktasında gerekli yatırımların yapılmasıdır” dedi.


Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise


Başkan Altepe, ziyaretin anısına TEDAŞ Genel Müdürü Leventoğlu’na çiniden yapılmış Yeşil Türbe maketi hediye etti.


Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar, düğün, takım elbise ve iç mekan


UEDAŞ’ta Brifing Aldı


Leventoğlu ziyaretin ardından, UEDAŞ’ın 2016 yılında yaptığı tüm faaliyetleri içeren bir brifinge katıldı. Yatırım faaliyetleri hizmet kalitesi açısından raporlanan verileri inceleyen Leventoğlu’nun bir sonraki durağı SCADA merkezi oldu.


SCADA merkezinde yapılan geniş kapsamlı analizler ve anlık takibin önemine dikkat çeken UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, Leventoğlu ve beraberindeki heyete merkez ile ilgili detayları anlattı.


Buradaki incelemelerin ardından sahaya çıkan ve bölgeyi gezen Leventoğlu, UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe ile birlikte 2016 içinde yapılan ve 2017 için planlanan birçok yatırımı yerinde inceledi.


Görüntünün olası içeriği: 15 kişi, oturan insanlar ve iç mekan


BEDAŞ ve AYEDAŞ Kriz Merkezlerini Ziyaret EttiLeventoğlu, SEDAŞ ve UEDAŞ hizmet bölgelerindeki inceleme ve ziyaretlerin ardından İstanbul’a geçerek BEDAŞ ve AYEDAŞ’ta kurulan kriz merkezlerini ziyaret ederek, arıza onarım ekiplerin saha çalışmalarına eşlik etti.


Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gece


Leventoğlu, BEDAŞ hizmet bölgesinde yer alan Güngören’de yanan bir trafonun onarım çalışmalarını da yerinde takip etti.


Leventoğlu'nun ziyaretlerinin önümüzdeki günlerde diğer dağıtım şirketleriyle devam edeceği öğrenildi. AjanslarBu haber toplam 4521 defa okundu


YAZARLAR