Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TEİAŞ, TTK ve TKİ Personel Alacak
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEİAŞ, TTK ve TKİ Personel Alacak

TEİAŞ, TTK ve TKİ Personel Alacak
TEİAŞ, TTK ve TKİ 53 personel alımı yapacak.
27.12.2016 / 19:29

Enerjimagazin-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak.


ÖSYM, “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2016/2 Tercih Kılavuzu”nu yayımladı.


Buna göre kamuda enerji sektöründe “Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürlüğü (TTK) ve Türkiye Kömür işletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü (TTK)” için “Mühendis, Sağlık Memuru, Tekniker, Dava Takip Memuru, Mütercim ve Memur” kadro ve pozisyonlarına “ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu” personeller alınacak.


Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Mayıs 2016, 16 Ekim 2016 ve 20 Kasım 2016 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2016-KPSS Lisans ve 2016-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor.


Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak.


Adaylar tercihlerini 21-30 Aralık 2016 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. İnternetten tercih gönderme işlemleri 30 Aralık 2016 gecesi, saat 23.59’da sona erecek olup bu sürenin kesinlikle uzatılmayacağı belirtildi.


Memur adaylarının enerji sektöründe istihdam edileceği kamu kurumları ve pozisyonları şöyle: 


Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürlüğü (TTK): “2 Mühendis, 1 Memur, 1 Tekniker, 3 Sağlık Memuru, 1 Anbar memuru


Türkiye Kömür işletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü (TKİ): “5 Mühendis, 6 Memur”


Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ): “20 Mühendis, 4 Memur, 8 Tekniker, 1 Mütercim, 1 Dava takip memuru”


KPSS-2016/2 TERCİH KILAVUZU

Genel Bilgiler

Bu haber toplam 13842 defa okundu


YAZARLAR