Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - BEDAŞ Davalı Olan İşçilere Haklarını Ödemeye Başladı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BEDAŞ Davalı Olan İşçilere Haklarını Ödemeye Başladı

BEDAŞ Davalı Olan İşçilere Haklarını Ödemeye Başladı
BEDAŞ davalı olan işçilere ödemelere başladığını duyurdu.
18.12.2016 / 21:40

Enerjimagazin-Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ), kurum aleyhine dava açmış olan işçilere sendikaya verilen taahhütler çerçevesinde haklarını ödemeye başladı.


İşçiler, geçmiş dönem muvazaadan doğan haktan dolayı maaş farkları ve izin ücretleri için dava açmışlardı. BEDAŞ dava açan işçilerden davalarını geri çekmelerini talep etmiş, davayı geri çekmek isteyemeyen bazı işçiler, Ağustos ayı içerisinde 4857 Sayılı İş Kanunu 25/2 maddesinden (Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller ve benzerleri) dolayı işten atılmışlardı.


BEDAŞ’tan yapılan açıklamaya göre, işçilerin bağlı bulunduğu TES-İŞ Sendikası ile işçilerin kazanılmış hakları üzerinde devam eden görüşmeler olumlu sonuçlandı. BEDAŞ sendika ile işçilerin haklarını ödeme konusunda uzlaştı ve sendikaya verilen taahhütler çerçevesinde ödemelere başladı.


BEDAŞ’tan konuya ilişkin yapılan açıklamada “Şirketimiz İle davalı olan işçi kardeşlerimize, sendikaya verilen taahhütler çerçevesinde hakları ödenmeye başlanmıştır. Hayırlı olsun” denildi.


Bu haber toplam 3576 defa okundu


YAZARLAR