Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Özelleştirme İdaresi Başkanlığından Devrim Gibi Karar
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Özelleştirme İdaresi Başkanlığından Devrim Gibi Karar

Özelleştirme İdaresi Başkanlığından Devrim Gibi Karar
ÖİB, bundan böyle ihaleleri Türk Lirası ile gerçekleştirme kararı aldı.
08.12.2016 / 20:44

Enerjimagazin- Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Türkiye’nin kendi milli parasını kullanma politikası çerçevesinde, bundan böyle ihaleleri Türk Lirası ile gerçekleştirilecek.


Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, bugün çok önemli bir karara imza attı. ÖİB, bundan böyle ihaleleri Türk Lirası ile gerçekleştirme kararı aldı. Karara göre, süreci devam eden tüm ihalelerde ihale bedeli, teminat bedeli ve diğer tüm ödemelerde Türk Lirasına geçiş prosedürü yapılacak.


ÖİB’den konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:


“Özelleştirme İdaresi Başkanlığı olarak, Türkiye’nin kendi milli parasını kullanma politikası çerçevesinde, bundan böyle ihalelerimiz Türk Lirası ile gerçekleştirilecektir. Türk Lirasına hak ettiği değeri vererek yola devam etmenin, özelleştirme uygulamalarına olumlu etki sağlayacağı ve hızını kesmeden artarak devam edeceğine olan inancımız tamdır. Süreci devam eden tüm ihalelerimizde ihale bedeli, teminat bedeli ve diğer tüm ödemelerde Türk Lirasına geçiş prosedürü yapılacaktır.”


Bu haber toplam 2256 defa okundu


YAZARLAR