Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TEDAŞ'ın Hesapları İbra Edildi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEDAŞ'ın Hesapları İbra Edildi

TEDAŞ'ın Hesapları İbra Edildi
Leventoğlu: Elektrik arızalarına ilişkin 'VİP' diye özel bir uygulamamız yoktur. Bir ayrımcılık yapmıyoruz..
11.11.2016 / 18:06

Enerjimagazin-Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Leventoğlu, "Vatandaşlarımızın elektrikle ilgili problemlerini iletme anlamında sıkıntıları vardı. Bu kapsamda tüm dağıtım şirketlerinin bin 100 civarında olan çağrı merkezi personel sayısının 3 bin 200'e çıkarılması konusunda çalışma yapıldı. Kesinti ve arıza gibi durumlar olduğunda muhatabın oluşmasını sağlamak istiyoruz. Elektrik arızalarına ilişkin 'VİP' diye özel bir uygulamamız yoktur. Bir ayrımcılık yapmıyoruz." dedi.

TBMM KİT Komisyonunda, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.(TEDAŞ)'ın 2013-2014 dönemi hesapları görüşüldü.

Manisa Milletvekili Uğur Aydemir'in başkanlığında toplanan Komisyonda yaptığı konuşmada, Türkiye'deki 21 dağıtım bölgesine hizmet eden tüm şirketlerin özel sektöre devredildiğini hatırlatan Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Leventoğlu, TEDAŞ'ın özelleştirmeden önce 31 bin 814, bugün bin 503 personeli olduğunu söyledi.


Leventoğlu, ayrıca İstanbul, İzmir, Ankara ve Erzincan olmak üzere beş bölgede dağıtıma ilişkin eğitim verdiklerini anlattı.

Türkiye'de dağıtım işinin özelleştirilmesinden sonra bir boşluk oluştuğuna değinen Leventoğlu, "Bu dağıtım şirketlerinin faaliyetleri neticesinde meydana gelen arızalar ve kesintilerden dolayı ciddi anlamda muhatap bulamama noktasında sıkıntılar söz konusu olmaya başladı. Bunların önlenebilmesi için birtakım tedbirler oluşturduk. Tüm Türkiye'deki arızaların takibinin sistematik şekilde ortadan kalkması için çabalanıyor." diye konuştu.
Leventoğlu, TEDAŞ'ın misyonlarından birinin bu arızaların oluşmasını engellemek için dağıtım şirketlerinin yatırımlarını izlemek ve denetlemek olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

"Uygulamalarımızda ayrımcılık yapmadığımıza dair resmi yazımızı tüm büyükşehir belediyelerine, il belediyelerine gönderdik. 'Sizin adınıza dağıtım şirketlerinin bunları yapmasını temin edeceğiz' dedik. Şikayetler geliyor. Bunları toplamaya çalışıyoruz, eksik kalıyor. Amacımız sistematik yapıp, problemi kökten çözmek. Vatandaşlarımızın problemlerini iletme anlamında sıkıntıları vardı. Bu kapsamda tüm dağıtım şirketlerinin bin 100 civarında olan çağrı merkezi personel sayısının 3 bin 200'e çıkarılması konusunda çalışma yapıldı. Kesinti ve arıza gibi durumlar olduğunda muhatabın oluşmasını sağlamak istiyoruz. Elektrik arızalarına ilişkin 'VİP' diye özel bir uygulamamız yoktur. Bir ayrımcılık yapmıyoruz."

Komisyonda daha sonra TEDAŞ'ın 2013 ve 2014 yılı hesapları ibra edildi.


Bu haber toplam 2921 defa okundu


YAZARLAR