Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - MEDAŞ ve SEDAŞ'ın Çağrı Merkezleri Açıldı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MEDAŞ ve SEDAŞ'ın Çağrı Merkezleri Açıldı

MEDAŞ ve SEDAŞ'ın Çağrı Merkezleri Açıldı
MEDAŞ ve SEDAŞ'ın Çağrı Merkezleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın katılımıyla açıldı.
21.10.2016 / 09:35


Enerjimagazin-Meram Elektrik Dağıtım A.Ş (MEDAŞ) ve Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş(SEDAŞ) Çağrı Merkezleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın katılımıyla Konya'da açıldı.  


Meram Elektrik Dağıtım A.Ş (MEDAŞ) ve Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş(SEDAŞ) Çağrı Merkezleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat  Albayrak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu ve MEDAŞ ve SEDAŞ Yöneticilerinin  katılımıyla açıldı.


Açılışın hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, mayıs ayında elektrik dağıtım sektör toplantısında tüketici memnuniyeti adına önemli kararlar alındığını ve söz konusu açılışın bu stratejide atılan önemli adımlardan biri olduğunu belirtti.


Albayrak, hükümet olarak enerji sektöründe çok önemli adımlar attıklarını ve halkın kalite standardını çok iyi bir noktaya getirmek için gerekli adımları atmaya devam ettiklerini vurguladı. Bu anlamda mayıs ayındaki toplantının da bir milat oluşturduğunu belirten Albayrak, bu yatırımlarla hem kamunun, hem tüketicinin hem de şirketlerin kazanacağına dikkati çekti. Albayrak, " Enerji eşittir hayattır” diyoruz. Türkiye'nin ekonomik büyümesinin dinamolarından biri olan enerji sektöründe çok önemli adımlar atıyoruz, atmaya da devam edeceğiz. Bu adımlar daha büyük yatırımların başarılması noktasında sorumluluklar da getiriyor. Burada bize ve sektördeki tüm paydaşlara ayrı bir yükte getiriyor." diye konuştu. Bakan Albayrak, enerjinin maliyetini düşürmek için çalışmaları sürdüreceklerini ifade ederek, “Halkımızın yaşam standardı ve enerji maliyetini düşürmek adına bu çalışmalarımızda önemli. Bu ay doğalgazda yüzde 10 indirime gittik. İlk defa bir iktidar döneminde böyle bir indirim gerçekleşmiş oldu. Durmak yok, çalışmaya devam edeceğiz. Enerji maliyetini düşürme noktasında çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.


MEDAŞ ile SEDAŞ Çağrı Merkezleri'nin açılışında konuşan Alarko Holding Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu, 1,3 milyarlık yeni yatırımın 258 milyon lirasını bu yıl bitmeden tamamlayacaklarını söyledi.


Yavrucu, MEDAŞ’ı özelleştirme ihalesi sonucu 2009 yılının kasım ayında, dünya ekonomik krizinin tepe yaptığı bir noktada devraldıklarını aktararak, "Biz Türkiye’ye hep inandık ve inanmaya da devam edeceğiz." diye konuştu.

Yatırımlara devam edeceklerini belirten Yavrucu, açılan merkezde elektrik dağıtımındaki 3 bin personeli ile yaklaşık 4,5 milyon aboneye elektrik dağıtım hizmeti verileceğinin altını çizdi. Yavrucu şöyle devam etti:


"Geçen 6 yılda MEDAŞ’ı yeniden organize ederek, genç ve oldukça dinamik olan kadromuzun eğitimine büyük önem verdik. 'Müşteri velinimetimizdir' sözünün karşılığının ancak yetişmiş insan gücüyle yerine getirilebileceğine yürekten inanıyoruz. Devir öncesinde yani 2009 yılında yapılan tüm yatırım tutarı 36 milyon lirayken, 2010-2015 yılları arasında 703 milyon lira yatırım yaptık. 2016-2020 yıllar arasında da planladığımız yatırım tutarı 1,3 milyar liradır. Bunun 258 milyon lirasını bu yıl yapmış olacağız."
SEDAŞ'ın Konya'da istihdam sağlayacak diğer çağrı merkeziyle birlikte açılan MEDAŞ'ın vereceği hizmete de değinen Yavrucu, "500 bin çağrının karşılanması için gerekli alt yapının oluşturulduğu merkez, 150 kişiye istihdam sağlayacak." diye konuştu.

Bu haber toplam 2353 defa okundu


YAZARLAR