Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Türk Akımı projesinde imzalar atıldı.
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Türk Akımı projesinde imzalar atıldı.

Türk Akımı projesinde imzalar atıldı.
Türk Akımı projesinde imzalar atıldı.
10.10.2016 / 20:29

Enerjimagazin-Türkiye ve Rusya arasında Türk Akımı projesiyle ilgili anlaşma imzalandı.Mabeyn köşkünde gerçekleşen anlaşmayı Türkiye adına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Rusya adına ise Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak imzaladı.


Türk Akımı doğalgaz boru hattının inşasına ilişkin Mutabakat Zaptı, 1 Aralık 2014 tarihinde Gazprom ile BOTAŞ arasında imzalanmıştı. Boru hattı, 660 kilometre boyunca Güney Akım’ın eski güzergahını izleyerek devamında 250 kilometre boyunca Türkiye’nin Avrupa kıtasındaki topraklarında yeni bir güzergahtan geçecek. Yapılacak ilk boru hattından gelecek doğalgazın tamamının Türkiye piyasasında kullanılacağı öngörülüyor.İmza töreni sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Akkuyu Nükleer Santraline ilişkin olarak “ Bundan sonraki sürecin devamı için mutabık kaldık. Zaman kaybı önümüzdeki süreçte giderilecektir” dedi.


Bu haber toplam 1394 defa okundu


YAZARLAR