Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ'a Ait Çayırhan Kömür Rezerv Alanı ile Enerji Üretim Alanı Özelleştirilecek
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ'a Ait Çayırhan Kömür Rezerv Alanı ile Enerji Üretim Alanı Özelleştirilecek

EÜAŞ'a Ait Çayırhan Kömür Rezerv Alanı ile Enerji Üretim Alanı Özelleştirilecek
ÖİB, EÜAŞ'a ait Çayırhan'da bulunan Kömür Rezerv Alanı ve Enerji Üretim Alanını ihaleye çıkardı.
10.10.2016 / 10:33

Enerjimagazin-EÜAŞ’a ait, Çayırhan mevkinde bulunan Kömür Rezerv Alanı ile Enerji Üretim Alanı “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile özelleştirilecek.


Özelleştirme İdaresi Başkanlığının ihale ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.


Buna göre, Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ)’a ait, Ankara ili, Nallıhan ilçesi, Çayırhan mevkinde bulunanKömür Rezerv Alanı ile Enerji Üretim Alanı; Kömür Rezerv Alanı’ndaki kömür rezervine dayalı olarak çalışacak elektrik üretim santralinin, Enerji Üretim Alanı’nda kurulması ve bu santralde üretilecek elektrik enerjisinin; ihalede belirlenecek elektrik enerjisi birim satış fiyatı üzerinden Elektrik Satış Anlaşması (ESA)’nın imzalanarak EÜAŞ’a satılması için, “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile özelleştirilecek.


Önyeterlilik ve Son Teklif Verme Tarihi 15.12.2016, Geçici Teminat Tutarı 50 Milyon ABD Doları, İhale Şartnamesi ve Tanıtım Dokümanı Bedeli ise 25 Bin TL olarak belirlendi.


Özelleştirme ihalesi, Teklif Sahibi ile EÜAŞ arasında imzalanacak ESA için geçerli olacak elektrik enerjisi birim satış fiyatının belirlenmesi amacıyla, 4046 sayılı Kanunda belirtilen pazarlık usulü uygulanmak suretiyle gerçekleştirilecek. Pazarlık usulü eksiltmeye esas elektrik enerjisi başlangıç satış fiyatından eksiltme yapılmak suretiyle uygulanacak ve ihale komisyonu tarafından gerekli görüldüğü takdirde ihale, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık eksiltme suretiyle sonuçlandırılabilecek.


Bu haber toplam 2866 defa okundu


YAZARLAR