Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EWE Turkey'den EPDK Başkanı Mustafa Yımaz'a Ziyaret
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EWE Turkey'den EPDK Başkanı Mustafa Yımaz'a Ziyaret

EWE Turkey'den EPDK Başkanı Mustafa Yımaz'a Ziyaret
EWE Turkey Holding Genel Müdürü Dr. Frank Quante, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ı ziyaret etti.
09.09.2016 / 11:49

Enerjimagazin-EWE Turkey Holding Genel Müdürü Dr. Frank Quante, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ı Ankara’da ziyareti sırasında EWE Turkey Holding’in gaz şebeke genişletme, elektrik perakende ve enerji verimliliği alanlarında yatırımlarına kararlı bir şekilde devam edeceğini ifade etti.


EWE Turkey Holding’in Genel Müdürü ve aynı zamanda Bursagaz ve Kayserigaz’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Frank Quante, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’la görüşmesinde, Holding bünyesindeki şirketlerle enerji sektörüne yaptıkları yatırımlara istikrarla devam ettiklerinden bahsetti. EWE AG Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Steffen Frerichs de toplantıya katılırken Almanya merkezli EWE Grubu için Türkiye’deki yatırımların gelişmesinin önemini vurguladı. EWE’nin son dönemdeki en önemli yatırımları şebeke genişletme projeleri ve telekomünikasyon hizmetleri sunan Millenicom’un satın alınması idi.


Yılmaz: Önceliğimiz Ülkemize Yeni Yatırımların Gelmesi


EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz da yaptığı açıklamada Türkiye’ye yönelik yeni yatırımların önemine dikkat çekti. Başkan Yılmaz: “Kurum olarak önceliğimiz ülkemize yeni yatırımların gelmesi. Piyasa ile interaktif şekilde çalışma kültürümüzü geliştiriyoruz. Hizmet kalitesi ve tüketici memnuniyeti konusunda da hassasiyetimizin iyi bilinmesi gerekiyor. EPDK olarak hizmet odaklı ve kolay erişilebilir yapımız ile enerjinin her alanında ülkemizin hedeflerine ulaşması için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.


Dr. Frank Quante, EWE Turkey Holding olarak, Türkiye enerji piyasasında yaklaşık 10 yıldır başarıyla faaliyet gösterdiklerinin altını çizdi. Grubun günden güne büyüdüğünü belirten Quante, Türk enerji piyasasında kalıcı ve güvenilir bir oyuncu olmaya devam edeceklerini söyledi. 


Dr. Quante şöyle konuştu; “EWE, geleceğe yönelik çözümler geliştiren, telekomünikasyon ve bilgi teknolojileri ile enerji sektörünü entegre ederek sektörde kalite standartlarını belirleyen bir geçmişe sahip. Almanya’da hali hazırda kullanılan yeni teknolojileri kullanarak ve yeni teknolojilere yatırım yaparak Türkiye’de de bu stratejiyi izlemeye devam edeceğiz. EWE Türkiye Grubu şebeke genişletme çalışmaları, elektrik perakende pazarı ve enerji verimliliği alanlarına odaklanmaya devam edecek. Yakın zaman önce Bursa’da İznik ve Kayseri’de Develi ilçelerine gaz vermeye başladık ve çevre ilçeleri doğal gaz şebekesine kavuşturma çalışmalarımız devam ediyor. Başka projeler geliştirmekte EPDK’nın desteğine güveniyoruz.”


Ayrıca EWE Grubu olarak elektrikte de sektörün liberalleşmesini desteklediklerini söyleyen Dr. Quante, liberalleşmeyle mesken ve ticari müşterilerin liberalleşmeden fayda sağlayacağını belirtirken “Türkiye enerji verimliliğinde büyük bir potansiyele sahip. EWE Türkiye olarak başarılı projelere imza atıyoruz ve sektördeki gelişmelerin hızlanmasını bekliyoruz” diye ekledi.


EWE AG Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Steffen Frerichs Almanya bakış açısıyla yorum yaparak “Türkiye özellikle verimli şebeke yönetimi, enerji verimliliği uygulamaları ve yenilenebilir enerji sistemlerinin şebekelere entegre edilmesi konusunda çok büyük deneyime sahip EWE gibi şirketlere çok büyük fırsatlar sunmakta. Almanya’daki şebekelerimizin beslenmesinde yenilenebilir enerjinin payı % 75. Bu konudaki deneyimimiz rüzgar ve güneş enerjisinde inanılmaz bir potansiyele sahip Türkiye için çok kritik bir öneme sahip.”


EPDK’nın Ankara’daki binasında gerçekleşen görüşmede ayrıca Almanya ve Türkiye arasındaki know how aktarımı ve enerji sektörünün güncel konuları değerlendirildi. Forex

Bu haber toplam 1317 defa okundu


YAZARLAR