Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ'a Ait Çamlıca 1 HES Özelleştirme İhalesi Ertelendi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ'a Ait Çamlıca 1 HES Özelleştirme İhalesi Ertelendi

EÜAŞ'a Ait Çamlıca 1 HES Özelleştirme İhalesi Ertelendi
Çamlıca 1 HES ihalesi, gelen tekliflerin komisyonun belirlediği asgari tutarın altında kalması nedeniyle ertelendi
16.09.2016 / 12:06

Enerjimagazin-Elektrik Üretim A.Ş.’ye (EÜAŞ) ait, Çamlıca 1 Hidroelektrik Santrali ile bu Santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesi gelen tekliflerin komisyonun belirlediği asgari tutarın altında kalması nedeniyle ertelendi.

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinin Çamlıca Köyü mevkiinde yer alan Zamantı Irmağı üzerinde kurulu bulunan 84 MW Kurulu gücü ile Türkiye'nin 150. Kayseri'nin ise 2. büyük enerji santrali olan Çamlıca 1 HES’in özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmeleri Özelleştirme İdaresi Başkanlığında gerçekleştirildi.


İhaleye, “İçdaş Elektrik Enerjisi Üretim ve Yatırım A.Ş, Nokta Yatırım Holding A.Ş, KRD Elektrik Üretim A.Ş, MBM Enerji İnşaat Turizm Emlak Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret A.Ş-Mutlucan Tuz Madencilik İnşaat Turizm Otomotiv Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret A.Ş. Ortak Girişim Grubu, LİMAK  Yatırım Enerji Üretim İşletme Hizmetleri ve İnşaat A.Ş ve Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi A.Ş” katıldılar.


İhalede, önce kapalı zarfla, elemesiz teklifler alındı. Elemesiz turda verilen en yüksek teklif 315 milyon lira oldu. Daha sonra üç elemeli turun ardından, ihale komisyonunun belirlediği 443 milyon 417 bin lira üzerinden açık artırmaya geçildi. Teklifleri sorulan şirketler, ihaleden çekildiklerini açıkladı.


İhale komisyonunun belirlediği asgari tutara ulaşılamaması nedeniyle ihale ertelendi. Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Osman İlter, Komisyonun kararının daha sonra açıklanacağını ve yakın zamanda yeniden ihaleye çıkılacağını belirtti.


Bu haber toplam 3071 defa okundu


YAZARLAR