Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - GAZBİR'in Yönetim Kurulu ve Görev Dağılımı Belirlendi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GAZBİR'in Yönetim Kurulu ve Görev Dağılımı Belirlendi

GAZBİR'in Yönetim Kurulu ve Görev Dağılımı Belirlendi
GAZBİR'in Yönetim Kurulu ve görev dağılımı da belirlendi.
26.05.2016 / 11:31

Enerjimagazin-14 Mayıs 2016 tarihinde yapılan GAZBİR Olağan Genel Kurulu’nda yeniden Başkan seçilen Aksa Doğal Gaz CEO’su Yaşar Arslan’ın ardından, Yönetim Kurulu ve görev dağılımı da belirlendi.


Geçen hafta düzenlenen ilk Yönetim Kurulu Toplantısında Başkan Yardımcılıklarına; İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çevik, ENERYA Genel Müdürü Aslan Uzun, ARSAN Doğal Gaz Direktörü Yaşar Çıkış veKOLİN Enerji Direktörü Hasan Erbil Doyuran getirildi. Genel Sekreterlik görevine Çorumgaz temsilcisi Ali İhsan Sılkım, Muhasip Üyeliğe Kayserigaz Genel Müdürü Hasan Yasir Bora getirildi.


Yönetim Kurulu üyelikleri ise; AGDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdem, Zorlu Doğal Gaz Genel Müdürü Fuat Celepçi, PALMET Doğal Gaz Direktörü Erdoğan Arkış ve Başkent Doğal Gaz Genel Müdürü Burhan Özcan olarak belirlendi. Ancak 21 Mayıs 2016 tarihinde BOTAŞ Genel Müdürü olarak atanan Burhan Özcan yerine Başkentgaz Genel Müdürlüğü’ne getirilen Ahmet Yetik’in GAZBİR Yönetim Kurulunda yer alması bekleniyor.


GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan yaptığı değerlendirmede; Öncelikle GAZBİR olarak oluşan Yönetim Kurulu’muzun çalışmalarının ülkemiz ve sektörümüz için hayırlı olmasını diliyorum. Geçen dönemde oluşturduğumuz yapısal temel üzerine yeni kurumsal kimliğimizi oluşturduk. GAZBİR her geçen yıl daha da güçlenerek faaliyetlerine devam ediyor.Çalışmalarımızı uluslararası düzeyde bilimsel hale getirmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde üniversitelerle yürüttüğümüz çalışmaların raporlarını kamuoyu ile paylaşacağız.


Gündemimizde ülkemizin 76 şehrinde faaliyet gösteren şirketlerimizin mükemmellik konusunda yapılacak çalışma için esasların belirlenmesi var. Buna ilişkin olarak Bakanlığımız ve EPDK ile koordineli şekilde bir çalışma yürütmeyi planlıyoruz.


Bu haber toplam 1931 defa okundu


YAZARLAR