Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - KIB-TEK'te Flaş İstifalar
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KIB-TEK'te Flaş İstifalar

KIB-TEK'te Flaş İstifalar
Kıb-Tek Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Akim ve 3 yönetim kurulu üyesi, yeni hükümetin kurulmasıyla istifa etti.
28.04.2016 / 09:09

Enerjimagazin-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nde yeni kurulan Hükümetin güven oyu almasının ardından, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Akim ve 3 yönetim kurulu üyesi istifa etti.


İstifa eden Kıb-Tek Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Akim ile Yönetim Kurulu üyeleri Yılmaz Öztürk, Osman Eminel  ve  Muharrem Saygılı yaptıkları ortak açıklamada, “Göreve atandığımız günden bugüne zamanın hükümeti tarafından bizlere yüklenen bütün yükümlülükleri ve daha fazlasını yerine getirmenin mutluluğu içinde bugün itibarı ile görevimizi tamamlamış bulunmaktayız” dediler.


İki buçuk yıla yakın bir süre halka hak ettiği hizmeti verebilmek için Elektrik Kurumu Yönetim Kurulu’nda özveri ile görev yaptıklarını kaydeden üyeler, şunları kaydetti:


“Çok önemli saydığımız bu görevi devrederken Kıb-Tek’in kasasında 11 milyon 152 bin 379 TL nakit yanında, hemen kullanılabilen 9 milyon 900 bin 484 TL banka kaynağımız bulunmaktadır.


 Yönetici arkadaşlarımıza devredeceğimiz 209 milyon 682 bin 992 TL  (73 milyon 549 bin 753 Dolar) borcumuz mevcuttur. Yaptığımız değerlendirmelerde mevcut bu borcu 13 ay gibi kısa bir sürede kapatmayı ve kurumu finans yükünden o ölçüde kurtarmayı hedefledik.


Ancak yeni hükümetin kurularak güvenoyu alması, siyasetin önünü açmak ve yeni oluşumlara fırsat vermede siyasetçilere zaman kazandırmak adına bizleri hükümetin güvenoyu aldığı andan itibaren müstafi saymaya ve bunu kamuoyu ile paylaşmaya taşımıştır.


Görev yaptığımız süre içinde gerek çalışmalarımızdan, gerekse elimizde olmayan nedenlerden dolayı yaşanan arızalar sonucu halkımıza verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü kurumumuz adına özür diler, bağışlanmayı arzularız.


Bunun yanında, Yönetim Kurulunda iki ayrı ekipten oluşan Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımıza, Yönetim Kurulu olarak aldığımız kararları uygulamakta tereddüt göstermeyen yöneticilerimize, büyük özverilerle işaret ettiğimiz hedefe koşarak giden bütün çalışanlarımıza, gün yirmi dört saat güvenliğimizi sağlayan özel güvenlik ekibimize, projelerimize sürekli destek veren sendikamıza, hata ve kusurlarımızda bizlere anlayış gösteren siz halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunar, kabulünü arzularız.


Bayrağı bizden sonra devralacak Yönetim Kurulu Başkan ve üyelerimize mevcut çıtayı daha yükseğe taşıyacaklarına olan inancımızla bu görevlerinde başarılar dileriz.” Mahir Kerem KAYA/Lefkoşa

Bu haber toplam 1654 defa okundu


YAZARLAR