Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TEİAŞ Türkiye'yi Karanlığa Gömdü
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEİAŞ Türkiye'yi Karanlığa Gömdü

TEİAŞ Türkiye'yi Karanlığa Gömdü
Türkiye'nin birçok ilinde akşam saatlerinden itibaren elektrik kesintileri yaşanıyor.
27.04.2016 / 01:03

Enerjimagazin-İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde akşam saatlerinden itibaren elektrik kesintileri yaşanıyor. Vatandaşlar Sosyal medya üzerinden TEDAŞ Genel Müdürlüğü'ne yüklenirken kesintinin TEİAŞ kaynaklı olduğu açıklandı. TEİAŞ’ta, yaşanan elektrik kesintilerine ilişkin kriz masası kurulduğu öğrenildi.


Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) ve Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş tarafından yapılan açıklamada yaşanan kesintilerin TEİAŞ kaynaklı olduğunu, gerekli incelemelerin yapıldığını duyurdu.


www.enerjimagazin.com'un ulaştığı SEDAŞ, TREDAŞ, TOROSLAR EDAŞ, ARAS EDAŞ, YEDAŞ, UEDAŞ ve GDZ Elektrik'te kesintilerin TEİAŞ kaynaklı olduğunu ve kendilerinden kaynaklı bir hizmet kusurlarının bulunmadığını açıkladı.


BEDAŞ’tan kesintilere ilişkin yapılan açıklamada “TEİAŞ iletim sisteminde oluşan teknik bir problem nedeni ile İstanbul Avrupa yakasında bazı ilçelere elektrik verilememektedir. Bugün saat 22.30’da TEİAŞ işletimindeki enterkonnekte sisteminde oluşan teknik arıza nedeniyle elektrik kesintisi gerçekleşmiştir. TEİAŞ sisteme enerji verdikçe BEDAŞ’ta kademeli olarak elektrik sağlamaya başlayacaktır


Elektrik kesintisinden etkilenen ilçeler; Avcılar, Bağcılar, Başakşehir, Bakırköy, Beşiktaş, Büyük Çekmece, Esenler, Küçük Çekmece’dir.


TEİAŞ’tan sisteme enerji gelene kadar, kesintiden etkilenen bölgelerin mağdur olmaması için Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş., tüm kaynakları seferber ederek çeşitli bölgelerden aktarmak sureti ile kademeli olarak elektrik sağlayacaktır. 


Kamuoyu ile paylaşılması konusunu bilgilerinize sunarız.” denildi.


TEİAŞ’ta Kriz Masası Kuruldu


TEİAŞ Ankara Yük ve Tevzi Merkezinde kriz masası oluşturuldu. TEİAŞ Ankara Yük ve Tevzi Merkezine giden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez ve ilgili bürokratlar, bazı yerleşim birimlerinde yaşanan elektrik kesintileri konusunda bilgi alıyorlar. Gerekli incelemenin ardından açıklama yapılması bekleniyor.

Bu haberin tüm hakları www.enerjimagazin.com'a aittir.

Aktif Link verilerek veya açık kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Bu haber toplam 3188 defa okundu


YAZARLAR