Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - YEDAŞ Genel Müdürlüğüne Rıdvan Aktürk Getirildi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YEDAŞ Genel Müdürlüğüne Rıdvan Aktürk Getirildi

YEDAŞ Genel Müdürlüğüne Rıdvan Aktürk Getirildi
YEDAŞ Genel Müdürlüğü görevine Çalık Enerji Strateji ve Planlama Direktörü Rıdvan Aktürk, getirildi.
19.04.2016 / 11:36

Enerjimagazin-Özelleştirildiği günden itibaren Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş (YEDAŞ) Genel Müdürü olarakgörev yapan Nurettin Türkoğlu'nun istifasının ardından, YEDAŞ Genel Müdürlüğü görevine Çalık Enerji Strateji ve Planlama Direktörü Rıdvan Aktürk, getirildi. Aktürk görevini bugün, Nurettin Türkoğlu'ndan devralacak.


Kurumdan yapılan yazılı açıklamada, Çalık Holding iştiraklerinden olan ve Samsun, Sinop, Çorum, Ordu, Amasya'da elektrik dağıtım hizmeti veren Yeşilırmak Elektrik Dağıtım Şirketinde Genel Müdürlük görevine Rıdvan Aktürk"ün atandığı bildirildi.


Açıklamada, görevi 11 Nisan 2016'da Nurettin Türkoğlu'ndan devralacak Aktürk'ün, Çalık Enerjide Strateji ve Planlama Direktörlüğü görevinde bulunduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:


"Rıdvan Aktürk, eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği alanında Yüksek Lisans derecesi ile tamamlamış, sonrasında London Middlesex University Business School'dan MBA derecesi almıştır. Enerji sektörünün çeşitli alanlarında 24 yılı aşkın süredir deneyimi bulunan Aktürk, 2006'da Çalık Enerji'ye katılmıştır. Aktürk görev değişikliği öncesinde Çalık Enerji'deki görevinin yanı sıra YEDAŞ'da Yönetim Kurulu Üyesi, ARAS EDAŞ'da ve Kosova Elektrik Dağıtım Şirketi'nde Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapıyordu."


Türkoğlu Veda Mesajı Yayımladı


İstifasının ardından bir veda mesajı yayımlayan Türkoğlu, Samsun'da yaşamaya devam edeceğini belirterek; "Ben burayı çok seviyorum. Samsun'un insanları ile büyük bir gönül bağım oluştu. Bir kaç ay dinlendikten sonra yeni bir projede sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz" dedi.


Türkoğlu'nun Veda Mesajı Şu Şekilde:


1992-2008 yıllarında bürokrat olarak çeşitli kademelerinde görev yaptığım TEDAŞ’tan ayrılarak, 2008 yılında Enerji Özelleştirmeleri ve Kamu İhaleleri Koordinatör olarak transfer olduğum Çalık Enerji’de, 2009 yılında özelleştirme süreci ile birlikte sorumlusu olduğum YEDAŞ’ın özelleştirme süreci sonrası 2010 yılında atandığım Genel Müdür görevimden 7 Nisan 2016 tarihi itibariyle ayrılmış bulunmaktayım.


Bununla birlikte; Çalık Holding ve Limak Holding Ortaklığı'na bağlı Kosova Elektrik Dağıtım Şirketi (KEDS) İcra Kurulu Başkanlığı, Çalık Holding ve Kiler Holding Ortaklığı'na bağlı Doğu ARAS Enerji Yatırımları A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyeliği, Çalık Holding ve Limak Holding Ortaklığı'na bağlı Sırbistan'da bulunan LC Supply D.O.O Şirketi ile Çalık Holding'e bağlı Türkmen'in Altın Asrı Elektrik Toptan Satış A.Ş.’nin üst düzey yöneticilikleri görevlerimden de ayrılıyorum.


2011-2015 Dönemi’nde birlikte çalıştığım son derece kaliteli ve donanımlı arkadaşlarımın 2016-2020 Dönemi’nde de güçlü kılınarak alışık oldukları üst düzey performanslarına odaklandırılabildikleri sürece, tıpkı ilk 5 yıldaki gibi verimlilik ve başarı için tüm yasal ve teknik altyapı hazır olarak gözüm arkada kalmadan gönül rahatlığıyla teslim ediyorum.


Zirvede iken bırakabilme erdemliği olarak gördüğüm bu kararımı, yoğun bir iş dönemi, kuruluş, memnuniyet, ileri görüş, yaratıcılık, kurumsallaşma çalışmaları, hedeflere yürümekteki süreç ve başarılar ve gelinen noktada, yeni misyon ve vizyon arayışı olmadan, biraz dinlenmek, aileme daha çok zaman ayırabilmek ve çok uzun olmasa da rutin bir yaşam sürmek istiyorum. Bugüne kadar birlikte elde ettiğimiz başarılarımızı izlemek ve bu yolculuğa da devam etmek istiyorum.


Sonuç olarak;


Bu duygu ve düşüncelerle, Çalık Enerji’de ve YEDAŞ'ta çok güzel, heyecanlı, aktif yıllarımız oldu. Bu süreçte bize katkıları olan ve güvenlerini esirgemeyen Çalık Enerji, Çalık Holding ve ortaklıklarına, YEDAŞ’taki tüm üst yönetim ve mesai arkadaşlarıma, siyasi aktörlere ve bürokratlara, sivil toplum kuruluşlarına ve paydaşlarımıza, siz değerli medya kuruluşlarımıza ve geçtiğimiz 6 yılda yön birliği yaptığımız süreçte ‘Sürdürülebilir Rol Model Yönetim ve İlişkilerde’ bulunduğumuz herkese teşekkürü bir borç biliyorum.


Saygılarımla.


Nurettin TÜRKOĞLU


Bu haber toplam 2384 defa okundu


YAZARLAR