Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ Akademi Hayata Geçti
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ Akademi Hayata Geçti

EÜAŞ Akademi Hayata Geçti
EÜAŞ Genel Müdürlüğü, kurumun internet sitesi üzerinden EÜAŞ Akademi’yi hayata geçirdi.
19.04.2016 / 11:36

Enerjimagazin-Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) Genel Müdürlüğü, kurumun internet sitesi üzerinden EÜAŞ Akademi’yi hayata geçirdi.


Bilgiyi ve eğitimi, gelişen internet teknolojisiyle EÜAŞ personelinin hizmetine sunmak, eğitim ve gelişim için ihtiyaç duydukları hizmet ve ürünleri tek bir çatı altında toplayarak tek noktadan çözümler üretmek, farklı lokasyonlarda bulunan çalışanlara eş zamanlı erişim sağlayarak eğitim ve bilgilendirmede fırsat eşitliği sunulması amacıyla Şirketin web sitesi www.euas.gov.tr adresinde Kurumsal İşlemler menüsü altında "EÜAŞ AKADEMİ" adı altında bir elektronik platform oluşturuldu.


Şu an için EÜAŞ Eğitim Programında yer alan eğitimlerine ilişkin dokümanların bir kısmının (Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri, İş Makineleri, Makine, İş Sağlığı ve Güvenliği, Elektrik Kaynak Kitapları) yüklendiği platforma, çalışması devam eden dokümanlar ise daha sonra ilave edilecek.


Kurumun internet sitesinden konuya ilişkin yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:


Teknolojik gelişmeyle birlikte, bilişim ve iletişim altyapısının geniş coğrafi alanlara yayılması, bireylerin, kurumların ve toplumların birbirleri ile ilişkilerinin bir bölümünü iletişim ve bilgisayar ağları üzerinden yürütebilmelerine olanak sağlamıştır. Bilişim Çağı'nda bireyler ve kurumlar işlerini görmek ve günlük yaşamlarını sürdürmek için büyük miktarda veri ve enformasyona gereksinme duymaktadır. Birey ve kurumlar aynı zamanda birer veri kaynağı işlevi de görmekte, büyük bir veri havuzu olan İnternet'e, ya da bireysel veya kurumsal bilişim sistemlerine veri katkısında bulunmaktadır.


Mevcut durumdan yola çıkarak bilgiyi ve eğitimi, gelişen internet teknolojisiyle Şirketimiz personelinin hizmetine sunmak, eğitim ve gelişim için ihtiyaç duydukları hizmet ve ürünleri tek bir çatı altında toplayarak tek noktadan çözümler üretmek, farklı lokasyonlarda bulunan çalışanlarımıza eş zamanlı erişim sağlayarak eğitim ve bilgilendirmede fırsat eşitliği sunulması amacıyla Şirketimiz web sitesi www.euas.gov.tr adresinde Kurumsal İşlemler menüsü altında "EÜAŞ AKADEMİ" adı altında bir elektronik platform oluşturulmuştur.


Bilgi ve deneyimlerin paylaşılması adına daha güncel olan bu elektronik platform, vizyonumuz doğrultusunda ilerleyen zamanlarda daha da zenginleştirilecektir. Şu an için EÜAŞ Eğitim Programında yer alan eğitimlerimize ilişkin dokümanların bir kısmı (Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri, İş Makineleri, Makine, İş Sağlığı ve Güvenliği, Elektrik Kaynak Kitapları) yüklenmiş olup, çalışması devam eden dokümanlar ise sonradan ilave edilecektir.


Merkez ve Taşra teşkilatımızda görev yapan tüm eğiticilerimiz, İş Güvenliği Uzmanları ve eğitim şeflerimiz bilgisayar açılış şifreleri ile http://akademi.euas.gov.tr:8085 linkinden de bu dokümanlara erişim sağlayabilecekler ve bu dokümanların içeriğine bağlı kalarak eğitimlerinde kullanacakları sunumlarını oluşturacaklardır. İlerleyen dönemlerde Başkanlığımız tarafından standart bir hale getirilecek olan bu içeriklere bağlı sunumlar da diğer doküman formatlarında olduğu gibi eğiticilerimizin istifadesine sunulacaktır.


Ayrıca Kurumsal interaktif bir başka site olarak kurulacak olan 'EÜAŞ İNTRA' da Şirketimiz personeli ve birimleri arası sosyal anlamda işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla oluşturulacak olup tüm çalışanlarımıza açık olacaktır. Yine buradan EÜAŞ AKADEMİ bünyesindeki bazı dokümanlara erişim sağlanacaktır.


Eğitim ve İş Sağlığı ve Güvenliği Daire Başkanlığı olarak, daha etkin, daha hızlı, daha yaygın, standart ve doğru bilgiye ulaşma adına yapılan bu çalışmaların tüm personelimize azami fayda sağlamasını temenni eder, Kurumumuza hayırlı olmasını dileriz.


Bu haber toplam 2961 defa okundu


YAZARLAR