Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - UEDAŞ'ta Artık Herşey Daha Kolay
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

UEDAŞ'ta Artık Herşey Daha Kolay

UEDAŞ'ta Artık Herşey Daha Kolay
UEDAŞ, mobil uygulamasını hayata geçirdi.
13.04.2016 / 11:42

Enerjimagazin-Güney Marmara Bölgesi’nde 2.7 milyon müşteriye elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş (UEDAŞ) teknolojik yeniliklerle hizmet kalitesini yükseltmeye devam ediyor. Hizmet kalitesini sürekli yükselten, yatırımlarında teknolojiyi devreye alan UEDAŞ bunun bir adımı olan mobil uygulamasını hayata geçirdi. 


Mobil uygulamada; ‘Aboneliklerim, Planlı Kesintiler ‘Başvurularım’ ‘Anlık Kesintiler’ ‘Anketler’ ‘Müşteri İşlemleri Yetkilisi’ bölümlerinden oluşuyor. Oluşturulan kayıtlar bilgi sistemi üzerinden anında sisteme kaydedilerek sahaya aktarılıyor. Planlı Kesintiler bölümünden planlı bakım, onarım çalışmaları nedeniyle yapılacak kesintilerden 48 saat öncesinde haberdar olunabiliyor.
UEDAŞ'ta Artık Herşey Daha Kolay


Konuyla ilgili bilgi veren UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, mobil uygulama ile kullanıcıların UEDAŞ’a istediği her yerden rahatlıkla ulaşabileceğini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Kullanıcılar, buradan sistemde kayıtlı adresleri, o an bulundukları bölge veya farklı bir adres için elektrik kesintisi, aydınlatma, arıza kaydı ve acil durumlar konusunda kayıt oluşturabiliyor. Mobil cihazlardan oluşturulan kayıtlar anında Çağrı Merkezine ve saha ekiplerine iletilerek arızanın hızlı bir şekilde giderilmesi sağlanıyor. Müşteriler yaptıkları şikayet ile ilgili son durumu cepten, web sitesinden ve Çağrı Merkezinden kolaylıkla öğrenebiliyor”dedi.


Efe, uygulama sayesinde kullanıcıların planlı kesintiler, anlık kesintiler ve abonelikleri ile ilgili bilgilere rahatlıkla ulaşabildiğini aynı zamanda müşteri İşlem yetkilileri ile de iletişim kurabildiğini belirterek;“Müşterilerimize kolaylık sağlamak için başlattığımız bu uygulama ile Müşteri İlişkileri Yetkilisi bölümünden tüm istek, öneri ve şikayet bildirimlerini anlık olarak bizlere iletebilecek” diye konuştu. Efe, uygulamanın Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlarından ücretsiz olarak indirebileceğini sözlerine ekledi.


Bu haber toplam 1946 defa okundu


YAZARLAR