Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EPİAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığına Fatih Dönmez Seçildi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EPİAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığına Fatih Dönmez Seçildi

EPİAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığına Fatih Dönmez Seçildi
EPİAŞ, 2015 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı İstanbul’da yapıldı.
26.03.2016 / 10:08

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, Enerji Piyasaları İşletme A.Ş (EPİAŞ)’ın Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.


Enerji Piyasaları İşletme A.Ş'nin 2015 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı İstanbul’da yapıldı. Genel Kurulda EPİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri belirlendi.


İstanbul'da düzenlenen 1. Olağan Genel Kurul toplantısında, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, şirketin yönetim kurulu başkanlığına seçildi.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığını temsilen A grubu hisseler adına yönetim kurulu üyesi olarak Tahsin Yazar,  Borsa İstanbulu temsilen B grubu hisseler adına Talat Ulussever ve Osman Küçükçınar, C grubu hisseleri temsilen özel şirketler adına da Mustafa Karahan ve Faruk Bostancı, bağımsız üyeliğe ise şirketin Kurucu Başkan ve Genel Müdürü olan Hasan Hüseyin Savaş seçildi.
EPİAŞ'ın yüzde 30'luk A grubu hisseleri Türkiye Elektrik İletim AŞ'ye, aynı orandaki B grubu hisseleri Borsa İstanbul'a ve yüzde 40'lık C grubu hisseler ise 98 özel şirkete ait.


www.enerjimagazin.com ailesi olarak, EPİAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Fatih Dönmez ve yeni seçilen EPİAŞ Yönetim Kuruluna başarılar dileriz.


Bu haber toplam 3558 defa okundu
YORUMLAR
ismail şahin: 
"başarılar"
Memleketlimiz ve köylümüz müsteşar fatih dönmeze her iki yeni görevinde başarılarıların devamını diliyorum. yolun açık olsun.
24.03.2016 / 21:44


YAZARLAR