Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Ambargo Sonrası İlk İran Konferansı Antalya'da Başlıyor
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ambargo Sonrası İlk İran Konferansı Antalya'da Başlıyor

Ambargo Sonrası İlk İran Konferansı Antalya'da Başlıyor
“Ambargo Sonrası İran: Yeni İş, Yeni Enerji, Yeni Fırsatlar” konferansı, 22-23 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek.
23.01.2016 / 10:15

Enerjimagazin-Batılı ülkelerin ambargoyu kaldırması ile tüm dünya için yeni fırsatlar sunan İran’daki son durum, 22-23 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek “Ambargo Sonrası İran: Yeni İş, Yeni Enerji, Yeni Fırsatlar” konferansında ele alınacak.


Yaklaşık 36 yıl süren ambargonun kaldırılmasının ardından tüm dünyanın gözleri İran’a çevrildi. Bu karar Türkiye için de kritik önem taşırken, iki ülke arasındaki yeni dönem ilk kez Antalya’da masaya yatırılacak.


Açılış konuşmasını Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği (IAEE) Başkanı, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, BOTAŞ Genel Müdür Mehmet Konuk, İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçisi Ali Rıza Bikddeli ve Antalya Valisi Muammer Türker’in yapacağı konferansa başta İran ve Türkiye olmak üzere birçok ülkeden çok sayıda CEO ve hükümet yetkilisinin katılması bekleniyor.


İran Ticaret Odası ile çok sayıda önemli İran STK’ sının birincil temsil düzeyinde katılım gösterdiği konferansa Türkiye’den de Boğaziçi Üniversitesi Enerji Politikaları Araştırma Merkezi’nin yanı sıra DEİK Enerji İş Konseyi, ELDER, İstanbul Ticaret Odası, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye-İran Sanayici ve İşadamları Derneği gibi iş dünyasının önemli örgütleri de destek veriyor.


Bu haber toplam 1372 defa okundu


YAZARLAR