Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ, TEİAŞ, ETİ Maden, TTK ve TKİ'ye Kadro Düzenlemesi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ, TEİAŞ, ETİ Maden, TTK ve TKİ'ye Kadro Düzenlemesi

EÜAŞ, TEİAŞ, ETİ Maden, TTK ve TKİ'ye Kadro Düzenlemesi
Bakanlar Kurulu, EÜAŞ, TEİAŞ, ETİ Maden, TTK ve TKİ bazı kadro ve pozisyonların iptaline ve yeni kadroların ihdas edilmesine karar verdi.
14.01.2016 / 12:27

Enerjimagazin-Bakanlar Kurulu, Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ), Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Taş Kurumu Genel Müdürlüğü (TTK), Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TKİ), Merkez ve Taşra teşkilatlarına ait bazı kadro ve pozisyonların iptaline ve yeni kadro ve pozisyonların ihdas edilmesine karar verdi.


“Bazı Kamu İktisadi Teşebbüslerine Ait Kadro ve Pozisyonların İptal ve İhdası Hakkındaki Bakanlar Kurulu Kararı” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.


Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararında;


“Bazı kamu iktisadi teşebbüslerine ait;


1- Ekli (I) sayılı listede yer alan kadrolardan (A) sütununda belirtilenlerin iptali ile (B) sütununda gösterilen kadroların ihdası ve 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin ilgili bölümlerinde değişiklik yapılması,


2- Ekli (II) sayılı listede yer alan pozisyonlardan (A) sütununda belirtilenlerin iptali ile (B) sütununda gösterilen pozisyonların ihdası ve (II) sayılı cetvelin ilgili bölümlerinde değişiklik yapılması;


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 15.12.2015 tarihli ve 7555 sayılı yazısı üzerine, 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 4 üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 21.12.2015 tarihinde kararlaştırılmıştır.” denildi.


Buna göre, EÜAŞ, TEİAŞ, ETİ Maden, TTK, TKİ Merkez ve Taşra teşkilatlarına ait iptal edilen ve ihdas edilen kadro ve pozisyonlar şu şekilde:


Bu haberin tüm hakları www.enerjimagazin.com'a aittir.

Aktif Link verilerek veya açık kaynak gösterilerek kullanılabilir.


Bu haber toplam 7496 defa okundu


YAZARLAR