Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Şanlıurfa'da Büyük Kaçak Operasyonu
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Şanlıurfa'da Büyük Kaçak Operasyonu

Şanlıurfa'da Büyük Kaçak Operasyonu
Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine, 600 Jandarma, 400 polis ve 150 TEDAŞ personelinin katılımıyla kaçak elektrik operasyonu yapıldı.
23.04.2013 / 19:44

Enerjimagazin - Ayedaş, Toroslar EDAŞ, Gediz EDAŞ ve Ankara'dan gelen Kaçak Takip elemanlarından oluşan ekipler yaklaşık bir aydır Şanlıurfa ve civarında toplu kaçak tarama çalışması yapıyorlar.


Geçtiğimiz günlerde Akçakale ilçesine bağlı bazı köylerde abonesi olmayan trafoların elektriklerinin kesilmek istenmesi üzerine olaylar çıkmış ve Tedaş ekipleri linç edilmekten son anda kurtulmuşlardı.


Bu olayların ardından TEDAŞ Genel Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca yapılan, Akçakale, Viranşehir, Siverek ve Harran ilçelerinde abonesiz trafoların enerjilerinin kesilmesi ve abone olmalarının sağlanması amacıyla operasyon gerçekleştirildi.


Akçakale ilçesine bağlı Pekmezli, Yeşiltepe, Kılıçla, Gözcü, Bulutlu, Ohali, Büyüktaş ve Akça köylerinde 600 Jandarma, 400 polis ve 150 TEDAŞ personelinin katılımıyla gerçekleştirilen çalışmada, 253 sulama trafosu kontrol edilerek, kaçak olduğu tespit edilen 215 trafo sahibi hakkında işlem yapıldı.


Ayrıca, toplu kaçak takip çalışmasının başladığı günden bu güne kadar yapılan çalışmalarda, Siverek, Viranşehir, Merkez ve Harran ilçelerinde 884 sulama trafosu kontrol edildi, kaçak olduğu tespit edilen 392 trafo sahibi hakkında yasal işlem yapıldı.

Bu haber toplam 4992 defa okundu
YORUMLAR
ahmet mehmet: 
"kaçak elektrik"
elektriği kesseniz ne olacak sanki işlem yapmışsın önemli olan sonunu getirebilmek urfada yüzde 77 kaçak oranı batıda abone 20 tl faturasını ödemedi mi enerji kesebiliyorsunuz. aynıs oralarda da yapabilirseniz ne ala haberde 215 tane trafo enerjsi kesilmiş abone olmaları sağlanmış. bu önemli değil abone olsalarda farketmiyor nasıl olsa tahakkuk edemiyorsunuz etseniz bile tahsilat yapamıyorsunuz yani bu haberler hep fasa fiso. tedaş ekiplerininde bir suçu yok bence sen tedaş olarak veya devlet olarak tedaş personelinin güvenliğini sağlayamazsanız tek başına ne yapabilir. tedaş personeli. aşağıdaki gibi işini düzgün yapan personele linç girişimi olur. balık baştan kokar bu bölgedeki güvenliği sağlayamazsanız hiç bir kamu personelinden işini tam anlamı ile yapmasını beklemeyin, işçisi olsun memuru olsun saat 8:00 ile 18:00 arası çalışıyor. herkesin yuvası evi çoluk çocuğu var mesai bitti mi çalıştığı ilde veya ilçede güvenli bir şekilde zaman geçiremez. örnek vermek gerekirse kolluk kuvveti olmadan kaç tane tedaş personeli, batıda olduğu gibi bir abonenin elektrik tesisatını inceleyip, kaçak kullanım tespit edip işlem yapmıştır kaçağın yüzde 77 olduğu bir bölgede, ama önemli değil biz bu kayıp kaçağı ödüyoruz. daha konuşacak çok şey var ama bu süreçte konuşmak yasak.
12.04.2013 / 01:04


YAZARLAR