Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Doğankent, Kürtün ve Torul HES'ler KOLİN'in Oldu
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Doğankent, Kürtün ve Torul HES'ler KOLİN'in Oldu

Doğankent, Kürtün ve Torul HES'ler KOLİN'in Oldu
Doğankent, Kürtün ve Torul HES'lerin özelleştirme ihalesini 1 milyar 225 milyon TL ile Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. kazandı.
22.12.2015 / 12:14

Enerjimagazin-Elektrik Üretim A.Ş.’ye (EÜAŞ) ait, Doğankent, Kürtün ve Torul Hidroelektrik Santralleri ile bu Santraller tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesini 1 milyar 225 milyon TL ile Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. kazandı.


Elektrik Üretim A.Ş.’ye (EÜAŞ)ait Giresun'da bulunan 74,50 MW kurulu güce sahip Doğankent HES ile Gümüşhane'de bulunan 85 MW kurulu güce sahip Kürtün ve 103,20 MW kurulu güce sahip Torul Hidroelektrik Santralleri ile bu Santraller tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinde nihai pazarlık görüşmeleri yapıldı. İhaleye 8 şirket katıldı.


Özelleştirme İdaresi Başkanlığı(ÖİB) toplantı salonunda gerçekleşen ihaleyi, 1 milyar 225 milyon TL ile Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. kazandı.


Bu haber toplam 2876 defa okundu


YAZARLAR