Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EPDK Enerji Uzman Yardımcısı Alacak
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EPDK Enerji Uzman Yardımcısı Alacak

EPDK Enerji Uzman Yardımcısı Alacak
EPDK, 35 Enerji Uzman Yardımcısı alacak.
19.12.2015 / 14:44

Enerjimagazin-Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 35 Enerji Uzman Yardımcısı alımı için 15-26 Şubat 2016 tarihleri arasında giriş sınavı yapacak.


EPDK’nın konuya ilişkin duyurusu Resmi Gazete’de yayımlandı.


Buna göre, EPDK, 35 Enerji Uzman Yardımcısı alımı için 15 - 26 Şubat 2016 tarihleri arasında giriş sınavı yapacak.


Sınava 21 Aralık 2015-5 Ocak 2016 tarihleri arasında, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 51/C Yüzüncüyıl - ANKARA) adresine şahsen veya en geç bu tarihte Kuruma ulaşacak şekilde posta ile başvurmaları gerekiyor. Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacak.


Sınava katılabilmek için;


a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yazılı genel şartları taşımak,


b) Sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü (01.01.2016 tarihi) itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak,


c) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış, (A) grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS), KPSSP5, KPSSP103, KPSSP69 ve KPSSP82 puan türlerinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, en yüksek puanı alan adaydan başlamak üzere, öğrenim dalları itibariye yapılacak sıralamada, öğrenim dallarına ayrılan kontenjanın 4 (dört) katı aday içerisine girmek (Öğrenim dalları itibariyle giriş sınavına katılma hakkını elde eden en son adayla eşit puan almış adayların tümü giriş sınavına çağrılacaktır),


d) En az dört yıl süreli eğitim veren ve Elektrik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği/ İşletme Mühendisliği, Makine Mühendisliği/ Mekatronik Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Hukuk, İstatistik ve İktisat/İşletme/Kamu Yönetimi/Uluslararası İlişkiler/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri/Ekonometri/Maliye fakülte veya bölümlerden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış okullardan mezun olmak.


gibi şartları taşımaları gerekiyor.


Giriş Sınavı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:51/C Yüzüncüyıl - ANKARA) adresinde yapılacak.


Giriş Sınavına çağrılanlar, 03.09.2015 tarihli ve 29464 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Meslek Personeli Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde SÖZLÜ sınava alınacaklar.


Giriş sınavı yapılacak 35 adet enerji uzman yardımcısı kadrosunun öğrenim dalları itibariyle dağılımı, kontenjanlar, sınava çağrılacak aday sayıları ile KPSS puan türleri aşağıdaki şekilde:
Bu haber toplam 3079 defa okundu


YAZARLAR