Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TEİAŞ Personel Alacak
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEİAŞ Personel Alacak

TEİAŞ Personel Alacak
TEİAŞ sözlü sınavla 10 adet Avukat alımı yapılacağını duyurdu.
05.12.2015 / 14:50

Enerjimagazin-Türkiye Elektrik İletim A.Ş Genel Müdürlüğü (TEİAŞ) sözlü sınavla 10 adet Avukat alımı yapılacağını duyurdu.


TEİAŞ tarafından konuya ilişkin yapılan duyuruya göre; Türkiye Elektrik İletim A.Ş Genel Müdürlüğü (TEİAŞ) merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 06.05.2015 tarih ve 29347 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan “Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirliği ve Avukatlık Sınav ve Atama Yönetmeliği” hükümleri çerçevesinde boş bulunan 10(on) adet avukat pozisyonuna 399 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında atama yapılmak üzere sözlü sınavla Avukat alımı yapılacak.


Alınacak Avukatların 5 adeti Merkez Teşkilatı/Hukuk Müşavirliğinde, birer adeti ise 12.Bölge Müdürlüğü (GAZİANTEP),  13.Bölge Müdürlüğü (ELAZIĞ) , 14.Bölge Müdürlüğü (TRABZON)1, 17.Bölge Müdürlüğü (VAN) , ve 22.Bölge Müdürlüğü (KASTAMONU) da görevlendirilecek.


30/11/2015 tarihinde başlayan başvurular 11/12/2015 tarihi mesai bitimi (saat 17:30) itibariyle sona erecek.


Giriş sınavına katılmak isteyen adaylarda son başvuru tarihi olan 11.12.2015 itibariyle aşağıdaki şartlar aranacak.


1-) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,


2-) 18 yaşını tamamlamış olmak,


3-) Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı


hükümlü bulunmamak,


4-) Görevlerini yapmalarına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engel ile engelli olmamak,


5-)Hukuk fakültesinden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.


6-)Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak.


7-) Başvuru tarihinin son günü itibariyle en az bir yıl süre ile fiilen avukatlık yapmış olmak (staj hariç)


8-) KPSS (B) Grubu kadrolar için yapılan 05-06 Temmuz 2014 tarihli Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,


Başvuru Yeri


Adaylar, atama yapılacak birimlerden yalnızca birine başvurabilecek.


Başvurular, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı(Nasuh Akar Mahallesi Türk Ocağı Caddesi Kat:16 No:12 Çankaya/Ankara) veya www.teias.gov.tr internet adresinden temin edilecek başvuru formu doldurularak, istenilen belgeler ile birlikte şahsen, elden veya posta yoluyla İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığına yapılacak.


Posta ile yapılan başvurularda başvuru için istenilen belgelerin son başvuru tarihine kadar yukarıda belirtilen adrese ulaşması gerekiyor.


Başvuru süresi içinde yapılmayan başvurular ve postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak.


Başvuru formu ve ekli belgelerin incelenmesi sonucunda aranan şartları taşıyan adaylar, giriş sınavı duyurusunda belirtilen KPSSP3 puanı en yüksek olan adaydan başlamak ve atama yapılması planlanan birim kadro sayısının beş katını geçmemek üzerebirim bazında bir sıralamaya tabi tutulacak.


Son sıradaki adayın aldığı puanla aynı puana sahip adaylar da giriş sınavına katılabilecek.


Giriş sınavına girmeye hak kazananların isimleri, sınava girişgün ve saatleri KPSSP3 puanları ile birlikte TEİAŞ’ın internet sitesinde yayımlanacak olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacak.


Bu haber toplam 3270 defa okundu


YAZARLAR