Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - İGDAŞ'tan Hayati Uyarı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İGDAŞ'tan Hayati Uyarı

İGDAŞ'tan Hayati Uyarı
İGDAŞ, İstanbulluları baca gazı (karbonmonoksit) zehirlenmelerine karşı uyardı.
20.11.2015 / 23:03

Enerjimagazin-İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş (İGDAŞ), İstanbulluları baca gazı (karbonmonoksit) zehirlenmelerine karşı uyardı.


İGDAŞ’tan yapılan açıklamada, İstanbul’da etkili olan lodos nedeniyle baca gazı geri (karbonmonoksit) tepmelerine karşı dikkatli olunması ve bacaların çekişinin kontrol edilmesinin gerektiği belirtildi.


İGDAŞ’tan Yapılan Açıklama Şu Şekilde:


Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre bugün akşam saatlerinden itibaren İstanbul genelinde kuvvetli lodos etkili olacaktır. Lodosun hafta sonu da etkili olması beklenmektedir.


Rüzgarın etkisi ile oluşabilecek baca gazı (karbonmonoksit) zehirlenmelerine karşı bacalı doğalgaz cihazı kullanıcılarının, cihazlarını kullanırken dikkatli olmaları gerekmektedir. Bacaların sızdırmazlığı ve çekişi mutlaka kontrol ettirilmelidir.


Ayrıca doğalgaz kullanıcılarının kombi, soba, şofben gibi yakıcı cihazların bulunduğu mekânda yatmamaları da önem arz etmektedir. Cihazların bulunduğu mekândaki hava alışverişini sağlayan menfezlerin de kesinlikle kapatılmaması gerekmektedir.


Vatandaşlarımızın bu konuda gereken hassasiyeti göstermelerini bekler, sağlıklı ve konforlu günler dileriz.

Bu haber toplam 1336 defa okundu


YAZARLAR