Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ, TEİAŞ, MTA, TTK, TKİ ve Eti Maden Personel Alımı Yapılacak
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ, TEİAŞ, MTA, TTK, TKİ ve Eti Maden Personel Alımı Yapılacak

EÜAŞ, TEİAŞ, MTA, TTK, TKİ ve Eti Maden Personel Alımı Yapılacak
ÖSYM, EÜAŞ, TEİAŞ, MTA, TTK, TKİ ve Eti Maden için bazı kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapacak.
20.11.2015 / 23:46

Enerjimagazin-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak.


ÖSYM, “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2015/2 Tercih Kılavuzu”nu yayımladı.


Buna göre kamuda enerji sektöründe “Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü (EÜAŞ), Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürlüğü (TTK), Türkiye Kömür işletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü (TKİ) ve Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA)” için “Mühendis, Teknik Öğretmen, Sağlık Memuru, Tekniker, Teknisyen, Dava Takip Memuru” kadro ve pozisyonlarına “ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu” personeller alınacak.


Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 5-6 Temmuz 2014 ve 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2014-KPSS Lisans ve 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor.


Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak.


Ancak, Danıştay 12.Daire Başkanlığının 27.06.2013 tarihli ve E:2009/5045, K:2013/5796 sayılı kararı gereğince Teknik Hizmetler ve Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri sınıflarına dahil adayların ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolara(Tekniker, Teknisyen, Hemşire, Ebe, Sağlık Memuru, Sağlık Teknisyeni, Sağlık Teknikeri gibi kadrolara) başvurmak istedikleri takdirde, KPSS tercih işlemlerinde en üst öğrenim düzeyinden KPSS’ye girerek elde etmiş oldukları puanları ile alt öğrenim düzeylerindeki kadrolara başvuru yapabilecekler.


Adaylar tercihlerini 16-25 Kasım 2015 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. İnternetten tercih gönderme işlemleri 25 Kasım 2015 gecesi, saat 23.59’da sona erecek olup bu sürenin kesinlikle uzatılmayacağı belirtildi.


ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak.Memur adaylarının enerji sektöründe istihdam edileceği kamu kurumları ve pozisyonları şöyle: 


Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü: (EÜAŞ), “Mühendis, Tekniker, Teknisyen”


Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü: “Mühendis, Tekniker, Avukat, Memur,”


Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA): “Teknisyen”


Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürlüğü (TTK): “Mühendis, Memur, Sağlık Memuru”


Türkiye Kömür işletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü (TKİ): “Mühendis, Avukat, Memur”


Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ): “Mühendis, Teknisyen, Teknik Öğretmen, Memur, Dava Takip Memuru”


Bu haber toplam 12287 defa okundu


YAZARLAR