Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ADM EDAŞ Çalışanları Depremle Tanıştı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ADM EDAŞ Çalışanları Depremle Tanıştı

ADM EDAŞ Çalışanları Depremle Tanıştı
ADM EDAŞ çalışanları, AFAD işbirliğiyle deprem tatbikatı yaptı.
19.11.2015 / 11:47

Enerjimagazin-ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. ve AFAD işbirliğiyle her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen deprem tatbikatı bu yıl da başarıyla tamamlandı. ADM EDAŞ Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilen deprem tatbikatında, arama kurtarma, yaralı taşıma ve deprem sonrası oluşabilecek yangınlara ilk müdahale konusunda eğitim verildi.


Şirket faaliyetlerinin yanı sıra eğitim çalışmalarında da büyük bir hassasiyet taşıyan ADM EDAŞ, muhtemel doğal afetlere yönelik her yıl gerçekleştirdiği tatbikatlara başarıyla devam ediyor. ADM EDAŞ bünyesinde oluşturulan acil durum ekiplerine yönelik sözlü ve uygulamalı eğitimin ardından tüm çalışanların katıldığı deprem tatbikatı AFAD ekiplerinden tam not aldı. Uyarı sirenlerinin çalmasının ardından kısa süre içerisinde binayı tahliye eden ADM EDAŞ çalışanları tarafından afet anlarında binada mahsur kalan yaralıların taşınması ve ilk yardım yapılması konusunda uygulama yapıldı. Tatbikat yangın söndürme uygulamasıyla sona erdi.


Gerçekleştirilen tatbikat sonrasında açıklamalarda bulunan AFAD Müdahale ve Arama Kurtarma Ekip Şefi Doğan Tufan, ADM Elektrik Dağıtım Şirketi’nin talebi doğrultusunda her yıl düzenli olarak bu tatbikat ve eğitimi gerçekleştirdiklerini söyledi. Özellikle deprem sonrası afetlerde davranış şekilleri, bina tahliye yöntemleri, yaralı taşıma usulleri ve yangınlara müdahale gibi konularda eğitim verdiklerini ifade eden Tufan, şirket içinde oluşturulmuş olan arama kurtarma, yangın söndürme ve ilkyardım ekiplerine farkındalık eğitimi düzenlediklerini belirtti. Tatbikatın başarılı geçtiğinin altını çizen Tufan, şirket çalışanlarına ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti.


Güzel, Tatbikatların Önemine Dikkat Çekti     


Tatbikat sonrasında kısa bir konuşma gerçekleştiren ADM EDAŞ İcra Kurulu Başkanı Mesut Güzel ise yangın ve deprem gibi doğal afetlerin önceden bilinemediğine dikkat çekerek, her zaman hazırlıklı olunması gerektiğini ifade etti. Bu tür durumlarda hazırlık olmanın eğitim ya da tatbikat yoluyla mümkün olabileceğini belirten Güzel, “Şuanda yaptığımızda tatbikatta amaç yaşanabilecek doğal afetler öncesi neler yapmamız gerektiğini öğrenmektir. Yangın ve deprem anında ne yapmamız gerektiğini önceden planlarsak daha az zayiatla atlatmış oluruz. Hepimizin neler yapacağı konusunda hazırlıklı olması gerekiyor. Bu tatbikatları ciddiye almak önemlidir. Bu tatbikatlarda yaşadıklarımızı ilerde uygulamakzorunda kalacağımız durumlarla karşılaşabiliriz. Tatbikatta önemli bir duyarlılık sergileyen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.


Bu haber toplam 1612 defa okundu


YAZARLAR