Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Çalık Enerji Türkmenistan'da Enerji Vermeye Başladı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Çalık Enerji Türkmenistan'da Enerji Vermeye Başladı

Çalık Enerji Türkmenistan'da Enerji Vermeye Başladı
AST 2. ETAP'TA ENERJİLENDİRMELER BAŞLADI
11.11.2015 / 22:57

Enerjimagazin-​Çalık Enerji tarafından Türkmenistan’ın Aşkabat şehrine inşa edilen ve 3 etapdan oluşan (Aşkabat Şehrine İstikrarlı Elektrik Enerji Sağlanması) AST Projesi’nin 2. ve 3. Etap çalışmaları hızla devam ediyor. ​​ Projenin genel ilerleyişi % 55 seviyelerine ulaştı.


2. ve 3. Etap çalışmalarına Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’un 14 Mart 2014 tarihli kararı ile başlayan projenin 2. Etap kapsamında 27 Ekim 2015 Garaşsızlık Bayramı itibari ile 11 merkez enerjilendirme işleri tamamlanarak devreye alındı.


Enerjilendirilerek devreye alınan merkezler; 2 adet 110kV BERZENGİ ve ÇOĞANLY Trafo Merkezleri, 5 adet 35kV TELEKOM, DİYAR, OĞUZHAN, GAUDAN-2 ve ŞEKER Trafo Merkezleri  ve 4 adet 10kV RTP sistemleri’den oluşuyor.


Çalık Enerji’den yapılan açıklamada ayrıca, 1 adet 220kV GURTLY Trafo Merkezi ve 4 adet RTP merkezinin enerjilendirilmeye hazır olduğu ve işverenin kapsamında olan mevcut sisteme entegre etme çalışmalarından sonra kısa sürede devreye alma işlemlerinin gerçekleştirileceği belirtildi.


Bu haber toplam 2261 defa okundu


YAZARLAR