Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Doğalgaz Piyasası Başkent'te Buluşacak
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Doğalgaz Piyasası Başkent'te Buluşacak

Doğalgaz Piyasası Başkent'te Buluşacak
9. Taşıtanlar Forumu, 26 – 27 Ekim 2015 tarihlerinde Ankara Bilkent Hotel’de düzenlenecek.
27.10.2015 / 16:51

Enerjimagazin-Doğal gaz piyasasının en büyük ve prestijli Sivil Toplum Kuruluşlarından olan PETFORM, sekiz yıldır başarıyla gerçekleştirdiği “Taşıtanlar Forumu” organizasyonlarının dokuzuncusunu, 26 – 27 Ekim 2015 tarihlerinde Ankara Bilkent Hotel’de düzenleyecek.


Geçtiğimiz sekiz yıl boyunca doğal gaz piyasasında yaşanan teknik sorunların çözümüne yönelik sektörün tüm paydaşlarını aynı masa etrafında bir araya getiren tek platform özelliğini taşıyan Forum, geçtiğimiz yıl TRGas-Hub Projesi kapsamında Londra’da düzenlenen Birinci Uluslararası Taşıtanlar Forumu’nun da devamı niteliğinde olacak. Foruma, EPDK Başkanı Sn. Mustafa Yılmaz, Kurul Üyeleri, BOTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sn. Mehmet Konuk başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yetkilileri ve özel sektör temsilcileri katılım gösterecek.


Toplantının ilk gününde oturumlar EPDK Başkan Yardımcısı Sn. Mehmet Ertürk tarafından yönetilecek ve PETFORM, EPDK, BOTAŞ, ETKB, TPAO, EPİAŞ gibi sektör paydaşlarının katılımıyla ağırlıklı olarak teknik konular masaya yatırılacak. İkinci günde ise EPDK Başkanı Sn. Mustafa Yılmaz’ın ve Kurul üyelerinin katılımıyla birlikte Türkiye ve Avrupa doğal gaz piyasaları ile ilgili makro sunumlar gerçekleştirilecek Türkiye doğal gaz piyasasının gelişimi için öneriler sunulacaktır.


Bu haber toplam 1632 defa okundu


YAZARLAR