Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Elektrikte Kayıp Kaçak OECD Ortalamasının Altına İndi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Elektrikte Kayıp Kaçak OECD Ortalamasının Altına İndi

Elektrikte Kayıp Kaçak OECD Ortalamasının Altına İndi
Nihat Özdemir: Elektrikte kayıp kaçak OECD ortalamasının altına indi
23.10.2015 / 17:45

Enerjimagazin-Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir, Türkiye'de üç bölge hariç 18 elektrik dağıtım bölgesinde kayıp-kaçak oranının OECD ülkeleri ortalamasının altına indiğini bildirdi.


Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de elektrikteki kayıp kaçağın son durumunu değerlendirdi. Aras, Van Gölü ve Dicle bölgeleri hariç 18 elektrik dağıtım bölgesinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) verdiği hedeflerin yakalandığını belirten Özdemir, "Bahsettiğim bu üç bölgede maalesef bu hedefleri yakalayamadık. Orada yaşanan olaylardan dolayı, oradaki halkın alışkanlığının bir an önce normal seviyelere getirilememesinden dolayı. EPDK Meclis'te çıkan bir yasa vasıtasıyla bu bölgelerdeki kayıp Kaçak hedeflerini belli seviyede aşağı çekti" diye konuştu.


Oradaki personelin, söz konusu hedefleri tutturmaya çalıştıklarını, ancak üç bölge dışındaki 18 bölgenin kayıp kaçak ortalamasının, OECD ülkeleri ortalamasından daha az olduğuna işaret eden Özdemir, "Şu an bu oran yüzde 8,5 civarında. Eskiden bu oranlar iki haneli rakamlarla ifade edilirdi" dedi.

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri'nin dördüncü seçim olacağına işaret eden Özdemir, "Bütün ekiplerimiz çok tecrübeli oldular, neler başımıza gelebilir, bir seçim gününde nelerle karşılaşabileceğimizi çok iyi biliyoruz. Bu seçim gününde önlemlerimiz gecesinde bile devam edecek, bunun için gecesinde bile elektrikte bir sorun olmayacağını, Türkiye'de o gün enerjide herhangi bir şekilde enerji kısıtlaması olmayacağını düşünüyoruz. Seçime kadar planlı kesintileri dahi yapmamaya çalışarak inşallah 1 Kasım'da elektrik enerjisi yönünden sağlıklı bir şekilde atlatacağız" ifadelerini kullandı. Milliyet


Bu haber toplam 1625 defa okundu


YAZARLAR