Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TES-İŞ İle ENERJİSA Anlaştı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TES-İŞ İle ENERJİSA Anlaştı

TES-İŞ İle ENERJİSA Anlaştı
AYEDAŞ'ın devrinden sonra işe başlayan personellerini ilgilendiren Toplu İş Sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.
26.08.2015 / 22:48

Enerjimagazin-Sabancı Holding ve Alman E.ON ortalılığındaki ENERJİSA ile TES-İŞ Sendikası arasında sürdürülen İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş (AYEDAŞ)’ın ENERJİSA’ya devrinden sonra işe başlayan personellerini ilgilendiren Toplu İş Sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı. TES-İŞ İstanbul 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre Toplu İş Sözleşmesi 21 Ağustos 2015 günü Ankara’da imzalanacak.


Buna göre; devirden sonra işe girip 01.03.2015 tarihi itibariyle çalışan tüm personelin yevmiyeleri 55,00-TL’ye getirilecek.


Çalışanların maaşlarına birinci yılın ilk altı ay için %4 zam yapılırken yevmiyeleri 57,20-TL’ye yükselecek.


Çalışanların birinci yıl ikinci altı ay zammı ise %4 olurken yevmiyeleri 59,49-TL’ye yükselecek.


Devir öncesi AYEDAŞ çalışanlarını ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde de sona gelindiği öğrenildi.TES-İŞ Sendikası İle ENERJİSA Arasında Yapılan İTİS Görüşmelerinde Gelinen Son Durum Şu Şekilde:


Bu haber toplam 11747 defa okundu


YAZARLAR