Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TES-İŞ İle ENERJİSA Yine Anlaşamadı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TES-İŞ İle ENERJİSA Yine Anlaşamadı

TES-İŞ İle ENERJİSA Yine Anlaşamadı
TES-İŞ Sendikası ile ENERJİSA arasında uzun bir süredir devam eden TİS görüşmelerinde resmi arabulucu sürecinin başlatılacak.
27.08.2015 / 00:22

Enerjimagazin-TES-İŞ İstanbul 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu, AYEDAŞ çalışanlarını ilgilendiren ve TES-İŞ Sendikası ile ENERJİSA arasında uzun bir süredir devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde resmi arabulucu sürecinin başlatılacağını açıkladı.


Sabancı Holding ve Alman E.ON ortaklığındaki Enerjisa tarafından işletilen İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş (AYEDAŞ) çalışanlarını ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri devam ediyor. AYEDAŞ çalışanlarını ilgilendiren ve TES-İŞ Sendikası ile ENERJİSA arasında uzun bir süredir devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde taraflar bir kez daha bir araya geldiler.


Dün gerçekleşen görüşmelerde AYEDAŞ temsilciler kurulunun Toplu İş Sözleşmesinin hangi koşullar sağlandığında bağıtlanmasıyla ilgili görüş ve önerilerini işverene iletildi. Toplantıda ENERJİSA, daha önce TES-İŞ tarafından reddedilen ücret ve ücrete tekabül eden uyuşmazlık maddelerine ilişkin herhangi bir yeni teklif sunmadı. Bunun üzerine İstanbul 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu, yasal prosedür gereği, 12.08.2015 tarihinde uyuşmazlık tutanağı tutularak resmi arabulucu süreci başlatılacağını duyurdu.


TES-İŞ İstanbul 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu’nun konuya ilişkin yaptığı açıklama şu şekilde:


“Sendikamızla AYEDAŞ işvereni arasında anlaşmaya varılamayan ücret ve ücrete tekabül eden 26 madde üzerinde 07.08.2015 günü yapılan Toplu İş Sözleşme görüşmelerinde Sendikamız;


Üyelerimizin imzalarıyla destekledikleri AYEDAŞ temsilciler kurulunun Toplu İş Sözleşmesinin hangi koşullar sağlandığında bağıtlanmasıyla ilgili görüş ve önerilerini işverene iletmiştir.


İşveren tarafı bu toplantıda, ücret ve ücrete tekabül eden uyuşmazlık maddelerinde, herhangi yeni bir teklif sunmamıştır.


Toplu Sözleşme Görüşmeleri bundan sonraki süreçte, yasal prosedür çerçevesinde devam edecektir.


Yasal prosedür gereği, 12.08.2015 tarihinde uyuşmazlık tutanağı tutularak resmi arabulucu süreci başlatılacak olup, taraflar arasındaki görüşmeler devam edecektir.”Bu haber toplam 6386 defa okundu
YORUMLAR
Çağdaş TURKYILMAZ: 
"Hikaye"
Sendika,5 aydır top kosturuyor. Neden açıklamiyor, biz şunu istedik,bunu veriyorlar,kabul etmedik.Sendikalar kendi cikarlari için çalışanları kullanmayı bıraksın. Milletvekili olmak için her yalakaligi yapan sendikacilari 7 haziranda gördük.
09.08.2015 / 21:22


YAZARLAR