Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ, TEİAŞ, TAEK, TTK, TKİ ve Eti Maden'e Personel Alımı Yapılacak
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ, TEİAŞ, TAEK, TTK, TKİ ve Eti Maden'e Personel Alımı Yapılacak

EÜAŞ, TEİAŞ, TAEK, TTK, TKİ ve Eti Maden'e Personel Alımı Yapılacak
ÖSYM, EÜAŞ, TEİAŞ, TAEK, TTK, TKİ ve Eti Maden için bazı kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapacak.
28.06.2015 / 11:21
Enerjimagazin-ÖSYM tarafından, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak.


ÖSYM, “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2015/1 Tercih Kılavuzu” nu yayımladı.


Buna göre kamudaenerji sektöründe “Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü (EÜAŞ), Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürlüğü (TTK), Türkiye Kömür işletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü (TKİ) ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Başkanlığı (TAEK)” için “Mühendis, Teknik Öğretmen, İstatistikçi, Şehir Plancısı, Veri Hazırlama Ve Kontrol İşletmeni, Sağlık Memuru, Hemşire, Tekniker, Teknisyen, Dava Takip Memuru” kadro ve pozisyonlarına “ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu” yaklaşık 700 personel alınacak.


Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 5-6 Temmuz 2014 ve 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2014-KPSS Lisans ve 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak.


Adaylar tercihlerini 1 Temmuz 2015 Saat: 23.59’a kadar, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak.


Memur adaylarının enerji sektöründe istihdam edileceği kamu kurumları ve pozisyonları şöyle: 


Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü: (EÜAŞ), “Mühendis, Avukat, İstatistikçi, Memur, Sağlık Memuru”,


Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü: “Mühendis, Kimyager, Tekniker, Memur, Hemşire”


Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürlüğü (TTK): “Mühendis, Avukat, Tekniker, Ambar Memuru, Sağlık Memuru”


Türkiye Kömür işletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü (TKİ): “Mühendis, Avukat, Memur”,


Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ): “Mühendis, Teknik Öğretmen, Şehir Plancısı, Tekniker, Teknisyen, Dava Takip Memuru”


Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Başkanlığı (TAEK): “Mühendis, Avukat, Kimyager, Veri Hazırlama Ve Kontrol İşletmeni, Teknisyen, Memur”


Bu haber toplam 18957 defa okundu


YAZARLAR