Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TEİAŞ Genel Müdürlüğü Görevine Atama
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEİAŞ Genel Müdürlüğü Görevine Atama

TEİAŞ Genel Müdürlüğü Görevine Atama
TEİAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Mehmet Sinan YILDIRIM atandı.
26.06.2015 / 23:03

Enerjimagazin-TEİAŞ Genel Müdürlüğü görevini vekaleten yürüten Mehmet Sinan YILDIRIM, Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına asaleten atandı.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, TEİAŞ Genel Müdürlüğü, EÜAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği ve Nükleer Enerji Proje Uygulama Dairesi Başkanlığına atamalar yaptı.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.


Buna göre;Türkiye genelinde yaşana elektrik kesintileri sonrası TEİAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Kemal YILDIR’ın görevinden istifa etmesinin ardından vekaleten Genel Müdürlük görevine atanan TEİAŞ Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sinan YILDIRIM, TEİAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine asaleten atandı.


Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, aynı yer Genel Müdür Yardımcısı Mehmet BİÇER, Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Nükleer Enerji Proje Uygulama Dairesi Başkanlığına da, İbrahim Halil DERE atandı.
Mehmet Sinan Yıldırım Kimdir?


Yıldırım, 1958 yılında Kırşehir’ de doğdu. 1981 yılında A.D.M.M.A Elektrik Mühendisliği Bölümü’ nü bitirdi. 1983 yılından itibaren sırasıyla TEK Genel Müdürlüğü Keban İşletme Grup Müdürlüğü’ nde Test Mühendisi, Orta Anadolu Bölgesi İşletme Grup Müdürlüğü, İletim Şebekeleri İşletme ve Bakım Daire Başkanlığı İletim Hatları İşletme ve Bakım Koordinasyon Müdürlüğü’ nde Şube Müdürü, Sistem Etüd Koruma Kumanda Müdürlüğü’ nde Şube Müdürü, Başuzman ve İletim Şebekeleri İşletme Bakım Dairesi Başkanı olarak görev yaptı.

17.09.2010 tarihinde Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’ ye Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.


Yıldırım, Türkiye genelinde yaşana elektrik kesintileri sonrası TEİAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Kemal YILDIR’ın görevinden istifa etmesinin ardından vekaleten Genel Müdürlük görevine atanmıştı.


Bu haber toplam 6638 defa okundu
YORUMLAR
hat bakım teknikeri: 
"hat bakımcıların çilesi"
sayın müdürüm öncelikle hayırlı olsun.kurumun ve sendikanın logosunda ve dergi vs gibi broşürlerde kullandığı yüksekte çalışan hatçı fptoğrafları iyi güzel ama.....hat bakım işçisinin aldığı ücret,herhangi bir kamu işçisiyle[çaycı,odacı,testci,röleci] hiç bir farkının olmaması,hatta 15 yıllık hat bakım işçisinin taban iyileştirmesi alması,sendikal ve kurumsal yöneticilere konu iletildiğin de asgari ücretten bahsedilerek cevap verilmesi .acak aynı işi yapan mütaite çalışan hatçının 350 tl yemiye alıyor olması ..ömrünün en güzel 15 yılını kuruma ve mesleğe veren bir hatçının tespitleridir...saygılarımla.
24.06.2015 / 04:08


YAZARLAR