Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Soma B Termik Santrali’nin Konya Şeker'e Devri Gerçekleşti
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Soma B Termik Santrali’nin Konya Şeker'e Devri Gerçekleşti

Soma B Termik Santrali’nin Konya Şeker'e Devri Gerçekleşti
Soma B Termik Santrali’nin Konya Şeker Sanayi ve Ticaret A.Ş ye devri gerçekleşti.
23.06.2015 / 11:44

Enerjimagazin-Soma B Termik Santrali’nin Konya Şeker Sanayi ve Ticaret A.Ş ye devri gerçekleşti.


Soma Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.ye ait Soma B Termik Santrali ve bu Santral tarafından kullanılan taşınmazların bir bütün halinde Konya Şeker Sanayi ve Ticaret A.Ş ye devri gerçekleşti.


Soma B Termik Santrali çalışanlarının bildirdiğine göre; Bu gece saat: 00’da santralin üretimini ölçen saatler sıfırlandı ve saat 00’dan itibaren taşeron firmaların sözleşmeleri feshedildi.  Sözleşmesi feshedilen taşeron şirketlerle bugün yeniden masaya oturulacak. Şu ana kadar herhangi bir işten çıkarma olmazken işçilerin diken üstünde oldukları belirtildi.


Soma B Termik Santrali, her biri 165 megavat kurulu gücündeki 6 üniteden oluşuyor. Santralin toplam kurulu gücü 990 megavatı buluyor. Santralde yakıt olarak linyit kömürü kullanılıyor.


ÖİB Neyi Saklıyor?


Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Basın Müşavirliğine 8 Haziran tarihinde Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına; Tunçbilek Termik Santrali, Orhaneli Termik Santrali ve Soma B Termik Santrali'nin hisse devir sözleşmelerinin ne zaman imzalanacağı, devirlerinin ne zaman gerçekleştirileceği hususlarını mail ile sormamıza ve ardından gerçekleştirdiğimiz telefon görüşmelerine rağmen basına bilgi verilmedi. Soma B Termik Santralinin devrini santral çalışanlarının bilgilendirmesi üzerine öğrendik. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için ilgili kurumların medyaya doğru bilgiyi vermeleri ile mümkün olabilir. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Basın Müşavirliği de bunu sağlamak için var. Medya kuruluşlarına bilgi vermeyerek sessiz sedasız devirlerin gerçekleştirilmesi akıllara Özelleştirme İdaresi Başkanlığı neyi saklıyoru getiriyor.


Bu haber toplam 5396 defa okundu


YAZARLAR