Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Depolama ve Akıllı Şebekeler Fuarı İlk Kez Türkiye’de
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Depolama ve Akıllı Şebekeler Fuarı İlk Kez Türkiye’de

Enerji Depolama ve Akıllı Şebekeler Fuarı İlk Kez Türkiye’de
Enerji Depolama ve Akıllı Şebekeler Fuarı İlk Kez Türkiye’de gerçekleşecek
11.06.2015 / 08:40

Enerjimagazin- Büyük ekonomik gücü ve bilimsel potansiyeli olan enerji sektöründe, enerjinin depolanmasına yönelik yeni teknolojiler ve sistemler her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Enerji depolanması için gelecek 10 yılda büyük yatırımların yapılacağı sektör, Türkiye’de ilk defa Demos Fuarcılık tarafından düzenlenen Enerji Depolama, Akıllı Şebekeler, Enerji İletimi, Dağıtımı, Lojistiği Kongre ve Fuarı, 2016 yılı Ocak ayında başkent Ankara’da sektör liderleri ile buluşacak.

Fuar ile eş zamanlı olarak yapılacak konferanslar ve bilgi paylaşımları, geliştirilen her yeni ürünü ticarileştirecek ve sektörün gelişmesine büyük katkı sağlayacak.

Enerji sektöründe enerjinin üretilmesi kadar depolanması da büyük önem taşıyor. Yeni gelişen bir teknoloji olan enerji depolama, bugüne kadar bilgisayarlarda, (UPS) araç akülerinde ve pillerde yoğun olarak kullanılmaya devam ediyor. İlerleyen dönemlerde yeni teknolojilerle birlikte hayatımızın her anına girecek konuma gelecektir.

Enerji sektörünün gelişmesiyle birlikte akıllı şebekeler, durum analizi yaparak, otomatik ölçümleme sistemleriyle enerji kesintisini önlüyor, aşırı yük ve arıza durumlarını kontrol altına alarak şebeke güvenilirliği sağlanıyor. Sistem sayesinde, yenilenebilir enerji kaynaklarını sisteme dâhil ediliyor ve yönetilemeyen, izlenemeyen tüketimi ve enerji kayıpları kontrol altına alınabiliyor. Bu sayede verimli enerji kullanımının artırılması sağlanıyor.

Elektrikli otomobillerle yaygın olarak kullanılacak teknoloji “Energy Storage & Smart Gird Expo” ile gelişecek, Türkiye’nin ilk ve tek Enerji Depolama, Akıllı Şebekeler, Enerji İletimi, Dağıtımı, Lojistiği Kongre ve Fuarı’nda depolama ile ilgili farklı ve yeni teknolojiler, akıllı şebeke sistemleri, enerjinin iletimi ve dağıtımı ile ilgili birçok yeni ürün sergilenecek. Sektöre yeni bir soluk kazandıracak fuarın Ankara’da gerçekleşecek olması, Enerji Bakanlığı temsilcileri, enerji müteahhitleri ve sektör temsilcilerinin fuara ulaşımlarının kolaylığı bakımından dikkat çekiyor.


Bu haber toplam 1663 defa okundu


YAZARLAR